Kwiaty w mieście

26/07/2014

Hveragerði to niewielkie miasto położone w południowo-zachodniej części Islandii, które powstało wśród geotermalnych pól. Naturalne bogactwo zostało wykorzystane przez człowieka: wybudowano tu szklarnie, w których dzięki tropikalnemu klimatowi uprawia się owoce, warzywa i kwiaty. Miasto jest dziś ważnym ośrodkiem islandzkich upraw, a ogrodnictwo stało się pasją jego mieszkańców. Hveragerði zyskało nawet swoją drugą nazwę: „Kwitnące miasto”.

[imagebrowser id=96]

Oprócz gorących źródeł atrakcją miasteczka jest coroczny festiwal, który nosi tytuł „Kwiaty w mieście”. Tegoroczna edycja była piątą w historii i miała miejsce w ostatnim tygodniu czerwca. Festiwal jest okazją by zaprezentować miejscowe uprawy, ale nie tylko. Imprezie towarzyszą różne wydarzenia związane z tematyką florystyki, ogrodnictwa, ochrony środowiska, leśnictwa czy tradycyjnej produkcji islandzkiej.

W tym roku festiwal został wzbogacony o wystawę LandArt-u. Uczestniczyli w niej floryści z różnych krajów, w tym także z Polski: Monika Bębenek i Magdalena Birula-Białynicka ze szkoły Kwitnące Horyzonty.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

festiwal kwiatów ISLANDIA 2014  foto  kwitn_ce horyzonty 12

[Zdjęcia: Kwitnące Horyzonty]

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl