Lato w mieście

31/07/2014

Lato spędzone w mieście oznacza dla dzieci nudę. Te które nie wyjechały na obozy, kolonie czy wczasy z rodzinami skazane są na miejski upał i brak kontaktu z naturą. Próbując w jakiś sposób zaradzić problemowi, coraz więcej miast organizuje programy typu „Lato w mieście”. Jest to wprawdzie marny ekwiwalent wakacji, ale na pewno lepsza alternatywa od siedzenia przed komputerem. Nawiasem mówiąc oderwanie dzieci od świata TV, komputerów i fast foodów staje się coraz większym wyzwaniem, a wspólne spędzanie czasu z najmłodszymi to zadanie, z którym nie każdy potrafi sobie poradzić.

[imagebrowser id=99]

Jedną z podobnych wakacyjnych inicjatyw zainicjowaliśmy kilka lat temu. Była to akcja Floryści Dzieciom – wspólne kwiatowe warsztaty dla dzieci i ich opiekunów w kwiaciarniach, domach młodzieży czy np. muzeach. Był to także pomysł na pokazanie dzieciom kawałka natury. Celem akcji była także popularyzacja kwiatów, poprzez wspólne spędzenie czasu i warsztatowanie. Było dużo śmiechu, wspólnej dobrej zabawy i satysfakcji z wykonanych własnoręcznie kwiatowych kompozycji, a więc… pomysł chyba się sprawdził 🙂

warsztaty florystyczne

Cieszymy się, że idea takich spotkań jest kontynuowana. Wakacyjne, „senne” dni w kwiaciarniach są doskonałym momentem na taką aktywność, tym bardziej, że jest teraz dostęp do kwiatów w niskich cenach.

REKLAMA
[Jeśli poszukujecie dostawcy na kwiaty, to zachęcamy do sprawdzenia oferty firmy VHV Flowers & Greens ]

Nasza forumowa koleżanka i florystka Agnieszka Zakrzewska towarzyszyła, ze swoim aparatem fotograficznym, warsztatom zorganizowaną przez grupę Polskie Kwiaciarnie. Impreza odbyła się w dawnej Fabryce Norblina w Warszawie. Więcej na jej temat przeczytacie na stronie polskiekwiaciarnie.pl, gdzie odsyłamy. Ale zanim uciekniecie, zapraszamy do obejrzenia pięknych zdjęć w zamieszczonej wyżej galerii.

(Zdjęcia: Agnieszka Zakrzewska)

 

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl