Kompozycje kwiatowe ułożone w naczyniach mogą być bardzo różnorodne. Tradycyjne, nowoczesne i zupełnie awangardowe. O wyrazie aranżacji często decyduje naczynie, którego użyto do jej ułożenia. Rodzajów naczyń jest bardzo wiele i dają one praktycznie nieograniczone możliwości kompozycyjne. Bo w zasadzie kwiaty można ułożyć w każdym pojemniku. Mogą to być klasyczne wazony, wazy, kielichy czy zupełnie nietypowe słoje, butle, skrzynki, kartonowe pudełka, a nawet formy do pieczenia czy… stare kalosze. Wszystko zależy od wyobraźni florysty i od efektu, do którego dąży.


Reklama

NDIO-flora

Materiał, z którego wykonano naczynie, będzie rzutował na styl kompozycji. I tak w drewnie powstaną najczęściej aranżacje rustykalne, w szkle czy krysztale nowoczesne i eleganckie, a w metalu stylowe. To oczywiście spore uproszczenie, ponieważ wyobraźnia współczesnych florystów nie ma granic i potrafią oni stworzyć eleganckie i wyrafinowane dekoracje w naczyniach całkiem nietypowych.

NDIO-flora

W najnowszym wydaniu dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora, można odnaleźć kompozycje w naczyniach. W dziale Raz, dwa, trzy jak zawsze floryści pokazali krok po kroku jak daną aranżację wykonać. Naczynia na nóżce, misy, talerze dają nieograniczone możliwości. Jedne pną się wysoko do góry inne natomiast zajmują całą powierzchnię naczynia. Na kolejnych 11 stronach jeszcze więcej inspiracji w pojemnikach. Warto przyjrzeć się prezentowanym pomysłom przed latem i tworzyć dekoracje na stoły czy lady recepcji hotelowych lub sklepowych. Różnorodność użytych roślin oraz nietypowe połączenia to jest coś czym warto zaskoczyć naszych klientów.

W numerze także wywiad z Phubastem (Poo) Chesdmethee. Niezwykła osobowość ze wschodu z głową pełną pomysłów. Na swoim koncie ma wiele zleceń, którymi może się pochwalić. Jego umiejętności zachwycają. Warto przeczytać wywiad przeprowadzony przez Izę Tkaczyk i dowiedzieć się więcej o tym utalentowanym floryście.

NDIO-flora

Po przerwie w organizowaniu imprez florystycznych powrócił także Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ. W nowym wydaniu relacja z tej kwiatowej imprezy. I tym razem nie zabrakło kwiatowych instalacji oraz cudownych dekoracji w salach pałacowych.

A jak lato to wycieczka na łąkę. Czy podczas wakacji warto odwiedzić piękne zielone, naturalne, tereny? Oczywiście że tak, to nie tylko świetna zabawa, ale także nauka o nowych roślinach. Poznaj kilka z nich w materiale Pokochajmy trawy.

W stałych działach. Piotr Salachna w ABC Florysty skupił się łączeniu barw. Nowa dawka wiedzy w drugiej części poświęconej kolorom. Czy wiesz wszystko na ten temat? Autor działu Okiem praktyka Andrzej Dąbrowski opowiedział o zaletach wprowadzenia do sprzedaży w kwiaciarniach kart podarunkowych. Jak je nabijać na kasę, jak fakturować? Wiele cennych wskazówek i rad. Magdalena Mularczyk w swoim autorskim dziale Z Notatnika botanika pod lupę wzięła Zatrwiany. Jak wykorzystywać ją we florystyce? Sprawdzone informacje od doświadczonego botanika.

Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Numer można kupić w sklepiku internetowym na www.ndio.com.pl oraz w Empikach czy na giełdach florystycznych. Zapraszamy do lektury.

NDIO-flora
NDIO-flora
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl