Jak przekuć własną pasję w biznes? Dla florysty odpowiedzią na to pytanie jest otwarcie własnej kwiaciarni lub pracowni florystycznej. Dla Anny Grochockiej, projektantki, której pasją są rośliny i krawiectwo, było to założenie własnej firmy Leaf Pillows. Dzięki niej może tworzyć swoje własne projekty i je realizować.


Reklama

Leaf Pillows to “najprzytulniejsza firma o jakiej mogłaś/eś usłyszeć” – jak mówi jej właścicielka. W ofercie znajdziecie przepiękne poduszki, które kształtem i wzorem nawiązują do popularnych gatunków roślin doniczkowych, między innymi takich jak monstera, anthurium, begonia, alokazja, kaladium i nie tylko. Wśród poduszek szytych przez panią Annę znajdziemy też takie, które wzorowane są na roślinach kolekcjonerskich – prawdziwa gratka dla fanów! Pani Anna jest zawodową krawcową, projektantką i konstruktorką odzieży. Ma wiele ciekawych pomysłów, które dzięki fachowym umiejętnościom potrafi wprowadzić w życie, a efekty są godne podziwu. Przekonajcie się sami odwiedzając jej stronę lub profil (www i FB). Zapraszany też do przeczytania wywiadu z Anną Grochocką, właścicielką firmy Leaf Pillows.

Forumkwiatowe.pl: Jak udało ci się połączyć pasję do roślin, pasję do projektowania i szycia w biznes? Jak to się stało, że twoje hobby to teraz pełnoetatowe zajęcie?

Anna Grochocka: Z projektowaniem i krawiectwem zawodowo jestem związana od kilku lat – to było moje największe marzenie by tworzyć dla innych. Sam pomysł na markę pojawił się dzięki mojej przyjaciółce. Natura jest niekończącym źródłem inspiracji dlatego też projekty zaczęły nagle się mnożyć. Leaf Pillows ma już dwa lata, a ja nadal milion kolejnych pomysłów.

Forumkwiatowe.pl: Mieszkałaś w Warszawie, a od kilku lat mieszkasz w Łodzi. Czy to magia miasta z włókienniczymi tradycjami przyciągnęła cię do niego, czy może był to przypadek?

Anna Grochocka: Do Łodzi zaprowadziło mnie serce – mój mąż pochodzi z okolic i to miasto było naszym pierwszym wyborem. Bardzo szczęśliwym – idealnie pasuje mi klimat tego miasta, to tu w pełni rozwinęłam skrzydła i otworzyłam pracownię.

Forumkwiatowe.pl: Szyjesz swoje piękne poduchy, projektujesz niesamowite wzory inspirowane roślinami. Czy to właśnie rośliny i ich piękno dają ci energię do tworzenia?

Anna Grochocka: Natura to moja ogromna inspiracja, czerpię energię z poczucia twórczego spełnienia ale również od ludzi. Moja społeczność która powstała wokół marki jest ogromną siłą napędową moich działań. To z nimi dzielę się procesem, konsultuję projekty i dla nich tworzę.

Forumkwiatowe.pl: Opowiedz nam na czym polega twój proces tworzenia. Jak powstają nowe projekty nawiązujące do kwiatów doniczkowych, liści drzew, a nawet warzyw?

Anna Grochocka: Sam proces zaczyna się od pomysłu – czasem pojawia się on podczas zakupów nowych roślinek, czasem to sugestia moich odbiorców. Obserwowanie roślin rozwinęło we mnie szczególną wrażliwość na detale. A te właśnie przenoszę później na papier – na początek w formie szkicu, później już jako formę pod tkaninę. Po dobraniu kolorów materiałów i nici odszywam prototyp. Gdy „roślinka” nabierze już kształtów wtedy decyduję o proporcjach, ewentualnych poprawkach czy zmianach. Często też konsultuję to z moją społecznością. Zawsze chętnie przyjmuję sugestie – zależy mi by oddać charakter konkretnej rośliny. Sprawia mi to dużo radości.

Forumkwiatowe.pl: Jesteśmy ciekawi, czy tego typu działalność może być eco. Wiesz co mamy na myśli: odpady, ścinki i takie tam.

Anna Grochocka: Ścinki tkaniny wykorzystuje do szycia breloczków i wypychania puf-kaktusów.

Forumkwiatowe.pl: Kilka miesięcy temu otworzyłaś swój własny biznes: Leaf Pillows. To w dzisiejszych czasach spora odwaga. Prowadzenie biznesu na swój własny rachunek wymaga wysiłku, pomysłów, kreatywności i oczywiście współpracowników. Czego najbardziej się obawiasz? Co lub kto może być największym wsparciem dla ciebie?.

Anna Grochocka: W sferę biznesowej najbardziej obawiam się zmian które nie są do końca zależne od nas – ten rok szczególnie pokazał jak trudno prowadzić swój biznes w naszym kraju. I choć mimo wszystko uważam, że poradziłam sobie naprawdę świetnie z czujnością obserwuję co może przynieść kolejny.

Forumkwiatowe.pl: Zapytamy jeszcze o twoje plany i o to czego możemy ci życzyć na koniec naszej rozmowy?

Anna Grochocka: Chciałabym cały czas rozwijać się i rosnąć. Planuję na nowy rok strefę warsztatową oraz eBook o szyciu. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić innych swoją pasją. Na ten moment to moje największe marzenie.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl