Zaproponowany na początku lata przez Christmasworld trend  “happy get-together” wydaje się być bardzo ważny dla wszystkich firm z branży kwiatowej, ale nie tylko. Interpretowany jako wesoły, beztroski, nawiązujący do spotkań z bliskimi na łonie natury, w ogrodzie, szczególnie w czasach izolacji społecznej staje się bardzo pożądany, a niektórych może napełnić tęsknotą. Teraz, kiedy faza ścisłej izolacji się skończyła, nadszedł wreszcie czas, kiedy możemy cieszyć się spotkaniami z bliskimi i poczuć wreszcie radość, jaką nam to przynosi. Pojęcie wspólnoty w czasach „dystansu społecznego” nabiera nowego znaczenia, a letni trend “happy get-together”idealnie wpisuje się w te potrzeby.


Reklama

Lokalni sprzedawcy, kwiaciarnie koncentrują się na kreatywnych rozwiązaniach umożliwiających pozostawanie w kontakcie z klientami. Osobista interakcja jest jednak istotnym czynnikiem, niezależnie od tego, czy odbywa się w sferze prywatnej, czy zawodowej, offline czy online. Biznes kwiatowy już od Wielkanocy i dalej przez Dzień Matki był dla wielu kwiaciarni wyjątkowo udany. Właściciele firm są więc bardzo zadowoleni z początku sezonu wiosennego. Oferowane przez nich alternatywne kanały komunikacji oraz usługi odbioru i dostawy zostały bardzo dobrze przyjęte przez klientów. Klienci mogli składać zamówienia przez telefon, e-mail i WhatsApp, a także za pośrednictwem Instagrama czy Facebooka.

Daje to wielu firmom zastrzyk pozytywnej energii i odwagę do tego wszystkiego, co dopiero może nadejść w związku z trwającym ciągle zagrożeniem epidemiologicznym.

Trend “happy get-together”

Zdjęcie: Messe Frankfurt Exhibition GmbH

Istotną rolę w proponowanym trendzie odgrywają naturalne materiały, takie jak drewno, wiklina, juta i rafia. Pomyślano także o ekologii i materiałach z recyklingu czy wręcz indywidualnym upcyklingu.  Mamy więc elementy ręcznie plecione, skręcane i wiązane. Na nakrytym stole można zobaczyć szklanki, świece, wazony i ceramikę, które mają niezwykłe, fakturowane i nakrapiane powierzchnie. Ponadto całość aranżacji ozdobiono lekkimi łańcuchami, latarniami, papierowymi girlandami i pomponami sugerującymi przyjęcie w ogrodzie. Uzupełnieniem świątecznego scenariusza jest dopasowany papier pakowy, serwetki, dywaniki z rafii czy sznury jutowe.

Jeśli chodzi o kolory, projektanci wdrożyli jaśniejszą wersję trendu Christmasworld, ze świeżymi i żywymi kolorami, uzupełnionymi ciemniejszymi żółtymi i zielonymi refleksami tak aby dostosować trend do sezonu letniego. Odpowiednio zostały też dobrane kwiaty cięte. Możemy zobaczyć wśród nich hortensje, lilie, calle, róże, dalie, craspedie, czy eukaliptus, trawy a nawet kukurydzę. W doborze wszystkich elementów najważniejsze wydaje się interpretowanie trendu pozytywnie, w beztroski sposób, aby było kolorowo, z delikatnymi wzorami kwiatowymi i nieskomplikowanymi, wesołymi przedmiotami.

Zdjęcie: Messe Frankfurt Exhibition GmbH
Zdjęcie: Messe Frankfurt Exhibition GmbH
Źródło: JUNI Visuelles Marketing
Źródło: JUNI Visuelles Marketing

Podsumowanie

Trend Christmasworld został zaprezentowany jako wesołe przyjęcie w ogrodzie: beztroskie, wesołe spotkanie. „To bardzo ważna kwestia, szczególnie po doświadczeniu izolacji społecznej. Radość z drobiazgów, znaczenie rodziny i przyjaciół oraz chęć wzajemnego wspierania się i dzielenia się są większe niż kiedykolwiek. Następuje wycofanie się z globalizacji i wzrost świadomości konsumentów. Zrównoważony rozwój, uważność i bliskość natury stają się tutaj coraz ważniejsze. Tę tendencję można bardzo dobrze przekazać ”, dodaje ekspertka ds. projektowania Julia Nawra z Juni Visuelles Marketing.

To od nas będzie zależało, czy wprowadzimy swojego klienta do kwiaciarni pełnej magii lata i nastroju bliskości, radości z obcowania z drugą osobą. Zaprośmy swoich klientów do wejścia pokazując klimat trendu już na zewnątrz, wesprzyjmy go pięknymi dekoracjami na witrynach, a rozmowa z nim w kwiaciarni będzie tylko dopełnieniem radości z lata i możliwości spotkań w realnym świecie.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl