Letnia edukacja

06/08/2015

Pełnia lata to oczywiście czas wakacji i urlopów, ale nie tylko. Wiele osób korzysta z większej ilości wolnego czasu by trochę podszkolić swoje florystyczne umiejętności. Taka możliwość pojawiła się ostatnio w katowickiej Hurtowni Kwiatów Róża, gdzie odbyły się dwudniowe warsztaty florystyczne pt. „Współczesna florystyka pogrzebowa”. Tematyka jak widać po tytule szkolenia bardzo dla florystów praktyczna. Warsztaty poprowadziła krakowska florystka Agnieszka Stój. Co takiego działo się podczas dwudniowych zajęć?

DSC01432

W pierwszym dniu floryści mogli poznać nowe formy i kształty oraz przećwiczyć zastosowanie stopniowania i grupowania roślin. Tu sprawdziły się produkty firmy Victoria – np. krzyż wypełniony kwiatami. Floryści mieli też okazję odświeżyć nieco swoje spojrzenie na wieniec rzymski. Wykonali więc wieniec składający się z dwóch ringów: najpierw słomiany wypełniony liśćmi salalu, a potem drugi nałożony na niego ring z gąbką mokrą (również od firmy Victoria) wypełniony kwiatami. Na koniec sprawdzono ciekawe zastosowanie floretu, który wzbogacony został konstrukcją wykonaną z drutu w kształcie serca.

Drugi dzień w Hurtowni Kwiatów Róża minął równie interesująco. Floryści przećwiczyli wykonanie wiązanki pogrzebowej układanej w ręku w porządku symetrycznym bądź asymetrycznym. Wykonano też kompozycje nagrobne, w których ważnym elementem był zastosowany w nich znicz. Ciekawym punktem tego dnia były nieszablonowe formy bukietu kondolencyjnego. Przećwiczono więc styl formalno-liniowy, stopowanie oraz grupowanie roślin. Na zakończenie coś całkiem innego: tworzenie przyciągających wzrok nasadzeń nagrobnych. Wykonano nasadzenie w koszach kwiatów doniczkowych dopełnione suszem.

Podczas tych dwóch pracowitych dni można było całkiem sporo zrobić. Przećwiczyć obowiązujące style i techniki. Poznać zupełnie nowe, nietuzinkowe pomysły. Zrewidować własne podejście do wykonywanych  rutynowo prac. Każde takie szkolenie to inspirujące doświadczenie, dzięki któremu można z nowym, twórczym zapałem przystąpić do realizacji kolejnych kwiatowych zamówień – i tego wszystkim uczestnikom warsztatów w Hurtowni Kwiatów Róża życzymy 🙂

DSC01181

DSC01183

DSC01185

DSC01188

 

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl