Jak co roku Instytut Pantone wybrał kolor, który ma być najmodniejszy w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Tym razem będzie to inspirowany barwą koralowców Living Coral o numerze 16-1546. Według ekspertów z ekipy Pantone jest to ciepły i energetyczny kolor, który wprowadza nas w optymistyczny i towarzyski nastrój co w dobie cyfryzacji jest niezwykle cenne. Wybór ten nie jest przypadkowy. Jest to odpowiedź na coraz większy udział technologii i mediów społecznościowych w naszym codziennym życiu. Według specjalistów Pantone potrzebujemy więcej autentycznych doświadczeń, dzięki którym możemy nawiązywać głebsze kontakty z innymi ludźmi. Living Coral ze swoją przyjazną i radosną energią ma nam w tym pomóc.

Ten ciepły i optymistyczny kolor fantastycznie sprawdzi się we florystyce. Na rynku dostępnych jest wiele kwiatów i dodatków o podobnych odcieniach. Ci floryści, którzy zajmują się głównie florystyką ślubną, na pewno doskonale go znają i nie raz mieli z nim do czynienia realizując zlecenia na dekoracje ślubne. Cóż, jeśli wyznaczony przez Pantone trend przyjmie się i odcienie koralu będą pojawiać się wokół nas w modzie, dizajnie czy reklamie, to na pewno nie zabraknie kolejnych zleceń, w których kolor ten będzie grał główną rolę.

pantone kolor roku 2019

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl