Jakie trendy będą obowiązywać w kolejnym roku? Na to pytanie każdego roku stara się odpowiedzieć Flower Council of Holland przewidując co będzie się podobało w sektorze kwiatów, ogrodów i elementów dekoracji. Dzisiaj przedstawiamy pierwszy z czterech trendów, który został opracowany przez ekspertów Flower Council of Holland, na podstawie obserwacji bieżących wydarzeń, zachowań i nastrojów społecznych.


Reklama

Meaningful Earth to trend, który stawia naszą Planetę na pierwszym miejscu i reprezentuje wszystko, co jest z nią związane. Dlatego w tym trendzie ważne jest to, co jest naturalne, autentyczne, a także to, co jest związane z naszą historią i korzeniami. Kiedyś ludzie żyli prościej, bliżej natury i jej naturalnego cyklu, czuli związek z ziemią, na której żyli. Dziś żyjemy wygodniej, ale mimo to tęsknimy za tą prostotą i kontaktem z naturą, od której się tak bardzo odsunęliśmy.

Meaningful Earth we wnętrzach

Wnętrze pełne jest surowych, nieobrobionych materiałów, z naturalnymi warstwami ziemi, piasku o różnych kolorach, minerałów i kamieni. Znajdziemy w nim przedmioty nawiązujące do korzeni naszej kultury, takie jak dzbanki, figurki i inne dekoracje lub przedmioty codziennego użytku. W elementach wystroju obecne są różnorodne materiały o fantazyjnych i niedoskonałych kształtach, które tworzą ciekawe kontrasty. Kompozycje florystyczne nie są perfekcyjne, wręcz przeciwnie, sprawiają wrażenie niedopracowanych, patrząc na nie czujemy rękę, która niedbale wrzuciła je do wazonu. Są też rośliny doniczkowe, na przykład cebulowe, umieszczone w szklanym naczyniu wypełnionym warstwami wielokolorowego piasku, dzięki czemu samo podłoże staje się elementem dekoracji.

Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk
Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk
Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk
Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk

Ogrody lub balkony także mają naturalny wygląd, roślinność sprawia wrażenie jakby nie była uprawiana, ale sama się rozsiała i wyrosła w tym miejscu tak jak to robi w naturalnym środowisku. Przedmioty w ogrodzie – donice, kamienie, deski – mają nieregularne kształty, nie są perfekcyjnie uporządkowane, sprawiają wrażenie jakby nie zostały tu celowo umieszczone przez człowieka. Granice nie są starannie wygrabione, ale wydaje się, że powstały spontanicznie, przeplatają się ze sobą kępy trawy, rośliny i kwiaty różnych gatunków.

Kształty i kolory

Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk

Kształty są surowe i nieregularne, sprawiające wrażenie jakby były nieprzetworzone ręką człowieka. Wzory są również naturalne: plamy, odciski skamielin i paski przypominające warstwy ziemi. Materiały są naturalne i surowe, często wykonane z materiałów ekologicznych lub z recyklingu, takich jak kamień, minerały, ceramika, kokos, juta, bawełna, wytłaczana skóra z recyklingu, glina, muł i szkło o nieregularnym kształcie. W palecie kolorów główną rolę odgrywają odcienie brązu, uzupełnione odcieniami żółci i łososiowego różu, które doskonale łączą się kolorem roślin – szarozielonym i ciemną zielenią.

Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk
Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk
Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk

Źródło: https://www.flowercouncil.co.uk/

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl