The Lonely Bouquet Day, czyli Dzień Samotnego Bukietu, to niezwykła inicjatywa, która każdego roku pozwala uszczęśliwić nieznajome osoby poprzez magię kwiatów. Jest to dzień, który skupia naszą uwagę na pięknie gestu obdarowania kogoś kwiatami i wywołania niezapomnianego uśmiechu na jego/jej twarzy.


Reklama

Przeżywając trudny rok pełen wyzwań, pandemia pokazała nam, jak ważne są bliskość i wzajemna troska. Izolacja przypomniała nam, jak wiele radości może dać kontakt z innymi ludźmi. Teraz, w Międzynarodowy Dzień Samotnego Bukietu, chcemy podziękować i docenić innych, wyrażając naszą miłość i wdzięczność za ich obecność w naszym życiu.

W jaki sposób można wziąć udział w tej wyjątkowej akcji?

To proste! Zachęcamy wszystkich florystów, właścicieli kwiaciarni i pracowni do przygotowania pięknych bukietów. Możecie skomponować je z dowolnych kwiatów dostępnych na rynku, dbając o estetykę i harmonię swojej kompozycji. Każdy bukiet powinien być umieszczony w pojemniku z wodą, aby zachować świeżość i trwałość kwiatów.

Następnie pozostawcie swoje samotne bukiety w różnych miejscach, tak aby przypadkowe osoby mogły je znaleźć. Może to być ławka w parku, schody na ulicy, kawiarnia lub inny publiczny punkt. Ważne jest, aby bukiety były widoczne i łatwo dostępne, ale jednocześnie nie stwarzały przeszkód ani zagrożeń dla innych.

Nie zapominajcie o dołączeniu małego bilecika z wiadomością, np. “Weź mnie!” lub innym zachęcającym hasłem. To sprawi, że znalazcy bukietu będą mieli świadomość, że jest to prezent dla nich, celowo pozostawiony w tym miejscu, a nie zapomniany przedmiot.

Dzień Samotnego Bukietu celebrujemy w tym roku 25 czerwca i jest to już jedenasta edycja tej wspaniałej akcji. Ta akcja to doskonała okazja, aby połączyć się z innymi florystami i miłośnikami kwiatów na całym świecie, dzieląc się zdjęciami i historiami na temat samotnych bukietów.

Nie zapomnijcie podzielić się informacją o udziale w Dniu Samotnego Bukietu na swoich profilach społecznościowych, blogach i stronach internetowych. Pochwalcie się swoimi pięknymi bukietami, by inspirować innych do dołączenia do tej magicznej inicjatywy. Prześlijcie nam linki do swoich stron lub zdjęcia na adres info@forumkwiatowe.pl. Będzie nam niezmiernie miło podzielić się Waszymi historiami na naszym portalu!

Razem możemy uczynić ten dzień wyjątkowym dla wielu osób, które nie spodziewają się takiego gestu miłości i dobroci. Włączcie się w Międzynarodowy Dzień Samotnego Bukietu i odkryjcie magię kwiatów, która potrafi przynieść uśmiech na twarze i radość w serca.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl