Naszą miłość w najprostszy sposób można wyrazić kwiatami. Od narodzin, aż do ostatnich chwil, kwiaty mogą towarzyszyć zawsze. Szkolne lata, każde urodziny, imieniny, rocznice, śluby, chrzciny, jubileusze itd. Kwiaty też towarzyszą nam podczas smutniejszych chwil, podczas ostatnich pożegnań naszych bliskich. Wyrażają nasz smutek, ale przede wszystkim miłość.


Reklama

Najnowszy numer dwumiesięcznika florystycznego Nasz Dom i Ogród – Flora to wydanie funeralne. Floryści w dziale Raz, dwa, trzy zaprezentowali pomysłowe prace na groby. Są to aranżacje z wykorzystaniem naturalnych elementów oraz kolorowych kwiatów. Niektóre z nich są podłużne, tak aby zajęły cały nagrobek, inne to delikatne, drobne kompozycje, ale z ciekawym pomysłem i interesującym wykorzystaniem materiału. Floryści wybrali takie rośliny, aby po zasuszeniu cały czas się ładnie prezentowały i zdobiły.

Czy kwiaty dostarczają szczęście? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna, tak. Tak, też twierdzi tajwański florysta Kelvin Lee, który udzieli wywiadu Izie Tkaczyk. Zastanawiacie się w jaki sposób wypoczywa, albo jak wygląda jego typowy dzień pracy? Koniecznie zajrzyjcie do nowego numeru i przeczytajcie wywiad. Oprócz wypowiedzi, można obejrzeć zjawiskowe kompozycje na zdjęciach wplecionych w tekst.

Na 12 stronach w jesiennym wydaniu zaprezentowano jeszcze więcej funeralnych kompozycji. Zostały one podzielone na kilka kategorii. Wszystkie je łączy naturalne podejście do tematu. Naturalne elementy lub takie z recyklingu to ich wspólny mianownik. Jako pierwsze zostały zaprezentowane wieńce, które można albo powiesić albo położyć. Wszystkie łączy z pewnością natura. Kolejno udekorowano urny. Kolorowe kwiaty, wyrażające smutek w radosny sposób oraz niestandardowe rozwiązania. W materiale znalazły się też kompozycje w kształcie serca oraz różnorodne inne formy w interesującym i niepowtarzalnym klimacie.

W numerze także relacja z wyjątkowego wydarzenia, gdzie główną rolę grała lawenda. Wspaniali mistrzowie florystyki spotkali się na polu lawendy, aby stworzyć piękne i unikatowe prace. Lawenda, pojawiła się w bukietach, wiankach, w obrazach oraz w innych konstrukcjach. O wydarzeniu opowiada organizator Mirosław Drohomirecki z Warsztatowni Daisy. Inicjatywa godna polecenia, także zachęcamy do przeczytania oraz inspirowania się.

W dziale Młodzi Mistrzowie o swoich początkach z florystyką opowiedziała Joanna Kiedacz. Absolwentka Międzynarodowego Instytutu Florystycznego. Jej prace już od wielu lat goszczą na polskich scenach florystycznych. Bardzo kreatywna, pomysłowa i zaangażowana florystka tworząca podczas licznych imprez kwiatowych.

W numerze także kilka ujęć z konkursu odbywającego się we włoskiej miejscowości Leverano. Na podium stanęły, aż dwie drużyny z Polski. W jesiennym wydaniu można przeczytać wypowiedzi zwyciężczyni Elizy Weber oraz zdobywczyni trzeciego miejsca Magdaleny Rutkowskiej. Niepowtarzalny klimat tego konkursu raz cudowne prace.

W stałych działach jeszcze więcej interesujących tematów. W ABC Florysty Agnieszka Mitko-Kominek opisuje w części pierwszej Kompozycje w naczyniach. Rodzaje naczyń oraz instrukcja jak postępować z gąbka florystyczną. W dziale Z notatnika botanika autorka Magdalena Mularczyk opisuje Ruszczyk. Jak o niego dbać oraz jak wykorzystywać we florystyce. Wiele cennych rad i wskazówek.

Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Numer można kupić w sklepiku internetowym na www.ndio.com.pl oraz w Empikach czy na giełdach florystycznych. Zapraszamy do lektury.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl