To był wspaniały kwiatowy czas. Kolejni mistrzowie florystyki i floryści czeladnicy odebrali swoje dyplomy. Dla Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej, prekursorskiej szkoły florystycznej w Polsce był to jubileuszowy egzamin. Dokładnie 20. lat temu to właśnie ta szkoła zorganizowała po raz pierwszy w Polsce egzaminy florystyczne!

Heal the world – zero waste (Ulecz świat – zero marnotrawstwa) było w tym roku mottem egzaminów florystycznych. Coraz głośniej mówi się o tym, że ilość odpadów, które wytwarzamy każdego dnia w niedługim czasie zabije naszą planetę. Kierunek zero waste jest odpowiedzią na szkody jakie w naszym środowisku powoduje konsumpcyjny styl życia człowieka.

Ośmiu słuchaczy Szkoły Małgorzaty Niskiej pretendujących do tytułu mistrza florystyki, pokazało jak codziennym, powszechnie używanym materiałom można nadać drugie życie i stworzyć nietuzinkowe instalacje florystyczne unikając tym samym marnotrawstwa. Kwiaty i odpady – czy da się to połączyć? Możecie to ocenić sami oglądając zdjęcia z tej wystawy.

Oprócz prac dyplomowanych mistrzów florystyki na wystawie zobaczyliśmy również prace świeżo upieczonych florystów – czeladników. Do egzaminów czeladniczych w tym roku przystąpiły aż 24 osoby! Aby zdać egzamin na florystę należało wykonać trzy prace: wieniec, bukiet oraz ozdobę ślubną. Egzamin, wystawa i kwiatowy pokaz zostały zaprezentowane w Oranżerii należącej do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Cieszymy się, że mogliśmy towarzyszyć wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, wspierać je jako patron medialny i wspólnie świętować tę imponującą, okrągłą rocznicę działania Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej. Wszystkim świeżo upieczonym dyplomowanym Absolwentom gratulujemy i życzymy samych sukcesów zawodowych!

Galeria zdjęć prac egzaminacyjnych:

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl