Mistrzostwa w Warszawie

17/07/2015

W dniach 10-12 lipca 2015 r. w Ogrodzie Botanicznym  w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich Stowarzyszenie Florystów Polskich zorganizowało II Florystyczne Mistrzostwa Regionu Mazowiecko – Podlaskiego. Mistrzostwa odbyły się podczas XIII Festiwalu Róż.

[imagebrowser id=161]

Hasłem tegorocznych mistrzostw regionalnych było Światło. Motyw ten nawiązuje do Międzynarodowego Roku Świata, którym jest właśnie rok 2015. Dlatego uczestnicy mistrzostw zmierzyli się w czterech konkurencjach inspirowanych tematyką światła. Pierwsza z nich to obiekt/ instalacja pt. „Światło – powietrze – życie”. Druga konkurencja to bukiet ślubny o tematyce : „Oświecona panna młoda”. Trzecia, to praca niespodzianka pt. „Światłowody chaotyczne”. Ostatnia praca to Bukiet wiązany w ręku pt. ” Bukiet laserem wycinany”.

Jury w składzie: Mariola Miklaszewska (przewodnicząca jury), Anna Nizińska i Karolina Ładyżyńska – Skrzypek wyłoniło zwycięzców:

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Regionu Mazowiecko-Podlaskiego zdobyła Izabela Tkaczyk,

drugie miejsce z tytułem I wicemistrza otrzymała Katarzyna Sołowiej – Rutkowska,

trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza otrzymała Ewa Nowicka, która tak opisuje całe wydarzenie:

Florystyczne Mistrzostwa Regionu Mazowiecko-Podlaskiego jak i wszystkie konkursy,  pokazy i warsztaty to wg mnie raj dla wszystkich, którzy kochają kwiaty i lubią otaczać się pięknymi rzeczami.
Jako uczestniczka tej kwiatowej imprezy brałam udział w Mistrzostwach i polecam!  Atmosfera w czasie zawodów przemiła. Czas mijał szybko, stres i adrenalina były, ale w moim odczuciu jest to bardzo pozytywne. Zawsze poznajemy bardziej swoje możliwości, możemy porównać na żywo swoje prace z innymi uczestnikami, a po zawodach usłyszeć bardzo konstruktywne podsumowanie swoich prac od sędziów…

Impreza według mnie bardzo dobrze przygotowana, na pewno warto w niej uczestniczyć.

 

front

Od lewej: Izabela Tkaczyk, Katarzyna Sołowiej – Rutkowska, Ewa Nowicka

 

Jak zawsze impreza nie odbyła by się bez zaangażowania gospodarzy Ogrodu Botanicznego UW, jej organizatorów, sponsorów i ludzi dobrej woli. Były nagrody pieniężne: bony o wartości 1000 zł, 500 zł i 300 zł do odebrania w postaci produktów firmowych sponsora, vauchery na prenumeratę czasopism, narzędzia i produkty, a wszystko to z myślą o zwycięzcach i ich codziennej pracy w zawodzie.

Szkoda tylko, że w imprezie uczestniczyło tak mało zawodników: O tytuł Mistrza Regionu Mazowiecko – Podlaskiego  walczyło trzech florystów: Ewa Nowicka, Izabela Tkaczyk i Katarzyna Sołowiej – Rutkowska– jak poinformowała nas o tym Anna Więcko, prezes regionu mazowiecko – podlaskiego. Mamy nadzieję, że w kolejnych zmaganiach frekwencja dopisze i będziemy mieli prawdziwą ucztę kwiatową.

Portal ForumKwiatowe.pl był jednym z patronów medialnych imprezy.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z mistrzostw w galerii powyżej.

 

 

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl