Mistrzostwa w Warszawie

17/07/2015

W dniach 10-12 lipca 2015 r. w Ogrodzie Botanicznym  w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich Stowarzyszenie Florystów Polskich zorganizowało II Florystyczne Mistrzostwa Regionu Mazowiecko – Podlaskiego. Mistrzostwa odbyły się podczas XIII Festiwalu Róż.


Reklama

Hasłem tegorocznych mistrzostw regionalnych było Światło. Motyw ten nawiązuje do Międzynarodowego Roku Świata, którym jest właśnie rok 2015. Dlatego uczestnicy mistrzostw zmierzyli się w czterech konkurencjach inspirowanych tematyką światła. Pierwsza z nich to obiekt/ instalacja pt. “Światło – powietrze – życie”. Druga konkurencja to bukiet ślubny o tematyce : “Oświecona panna młoda”. Trzecia, to praca niespodzianka pt. “Światłowody chaotyczne”. Ostatnia praca to Bukiet wiązany w ręku pt. ” Bukiet laserem wycinany”.

Jury w składzie: Mariola Miklaszewska (przewodnicząca jury), Anna Nizińska i Karolina Ładyżyńska – Skrzypek wyłoniło zwycięzców:

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Regionu Mazowiecko-Podlaskiego zdobyła Izabela Tkaczyk,

drugie miejsce z tytułem I wicemistrza otrzymała Katarzyna Sołowiej – Rutkowska,

trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza otrzymała Ewa Nowicka, która tak opisuje całe wydarzenie:

Florystyczne Mistrzostwa Regionu Mazowiecko-Podlaskiego jak i wszystkie konkursy,  pokazy i warsztaty to wg mnie raj dla wszystkich, którzy kochają kwiaty i lubią otaczać się pięknymi rzeczami.
Jako uczestniczka tej kwiatowej imprezy brałam udział w Mistrzostwach i polecam!  Atmosfera w czasie zawodów przemiła. Czas mijał szybko, stres i adrenalina były, ale w moim odczuciu jest to bardzo pozytywne. Zawsze poznajemy bardziej swoje możliwości, możemy porównać na żywo swoje prace z innymi uczestnikami, a po zawodach usłyszeć bardzo konstruktywne podsumowanie swoich prac od sędziów…

Impreza według mnie bardzo dobrze przygotowana, na pewno warto w niej uczestniczyć.

 

front

Od lewej: Izabela Tkaczyk, Katarzyna Sołowiej – Rutkowska, Ewa Nowicka

 

Jak zawsze impreza nie odbyła by się bez zaangażowania gospodarzy Ogrodu Botanicznego UW, jej organizatorów, sponsorów i ludzi dobrej woli. Były nagrody pieniężne: bony o wartości 1000 zł, 500 zł i 300 zł do odebrania w postaci produktów firmowych sponsora, vauchery na prenumeratę czasopism, narzędzia i produkty, a wszystko to z myślą o zwycięzcach i ich codziennej pracy w zawodzie.

Szkoda tylko, że w imprezie uczestniczyło tak mało zawodników: O tytuł Mistrza Regionu Mazowiecko – Podlaskiego  walczyło trzech florystów: Ewa Nowicka, Izabela Tkaczyk i Katarzyna Sołowiej – Rutkowska– jak poinformowała nas o tym Anna Więcko, prezes regionu mazowiecko – podlaskiego. Mamy nadzieję, że w kolejnych zmaganiach frekwencja dopisze i będziemy mieli prawdziwą ucztę kwiatową.

Portal ForumKwiatowe.pl był jednym z patronów medialnych imprezy.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z mistrzostw w galerii powyżej.

 

 

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl