„Modne” inspiracje

08/03/2012

Zastanawiacie się czasem skąd się biorą pomysły? Gdzie znajdujemy inspirację, by stworzyć coś nowego, twórczego, wyjątkowego? Inspirację można czerpać dosłownie zewsząd. Czasami nasze skojarzenia tworzą tak skomplikowaną siatkę, że koniec końców tworzymy coś, co nie ma wiele wspólnego z tym początkowym impulsem, który uruchomił nasz twórczy proces. Zwykle jednak inspiracji szukamy tam, gdzie spodziewamy się ją znaleźć. Inaczej wszelkie pokazy florystyczne nie cieszyłyby się tak dużym zainteresowaniem.

Może jednak warto czasami pójść inną drogą? Oddalić się od bliskiej nam tematyki i dać oddech naszej wyobraźni. Wyrzucić z głowy sprawdzone rozwiązania i zastosować inne, przetransponowane na przykład ze świata mody. Tak zrobili floryści elitarnej kwiaciarni Tic Tock Couture Florals z Los Angeles.

Stworzyli kilka pomysłów nawiązujących do kreacji z bieżących kolekcji mody. Elitarna kwiaciarnia, więc elitarni projektanci i domy mody: Louis Vuitton, Marc Jacobs, Balmain, No. 21 i Prada. Czy modowy blichtr może być inspiracją dla florysty – oceńcie sami.

Zdjęcia pochodzą ze strony tic-tock Couture Florals

O autorze
Julia Błaszczyk

Julia Błaszczyk

Webmasterka działająca w branży florystycznej, redaktorka i wydawca portalu ForumKwiatowe.pl, absolwentka Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK (Profesjonalny Trener Zarządzania MATRIK), absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie Firmą.