Mistrzostwa Słowacji we florystyce – Victoria Regia – w tym roku odbyły się w przepięknym miasteczku i uzdrowisku Piešťany. To już 23 edycja tego wydarzenia. Wykonane podczas konkursu prace wciąż jeszcze cieszą oczy oglądających, bo wciąż można je zobaczyć w kinie Fontana (do niedzieli).


Reklama

Ten coroczny konkurs zachwyca, a w tym roku ma trochę mistyczną nazwę: “Na Skrzydła Anioła”. Odwiedzających wystawę witały kwiatowe skrzydła anioła wykonane na konstrukcji z drutu, wypełnione gipsówką i białym storczykiem tajlandzkim.

W sali mogliśmy oglądać dekorację związaną z pierwszą komunią, dekorację ślubną oraz bukiet i dużą formę. Były też nasadzenia otaczające front budynku, ustawione wokół przepięknej fontanny.

Na zakończenie całego dnia zmagań uczestnicy wykonali bukiet i ta właśnie konkurencja rozpoczynała galę, podczas której podano końcowe wyniki i wręczono nagrody. Podczas wieczoru, można było zobaczyć pokaz Mistrza Europy 2016 Tamasa Mezoffy. Mistrz na żywo wykonał bukiet i zaprezentował kilka prac. Zaskakiwał, łącząc kwiaty egzotyczne np. z angielską różą i ostróżką czy prezentując w kompozycji pióra bażanta na podstawie w srebrzystej metalowej misie. Całość wyglądała imponująco, jak na mistrza przystało.

 

tamas1Praca z bażancimi piórami Tamasa Mezoffy.

tamas2

tamas8

tamas3

tamas4

Prace: Tamas Mezoffy

 

Zwycięzcami w tegorocznych Mistrzostwach Słowacji we florystyce byli:
W kategorii Juniorzy:

Filip Bracek (SZaŠ Rajhrad)
Dániel Takács (SZKI Herman Ottó Szombathely, Węgry)
Klaudia Martinková (SOŠ Záhradnícka Piešťany)

W kategorii profesjonaliści – Seniorzy:

Klára Franc Vavříková (Henri Design, s.r.o., Sázava, Czechy)
Mário Maška (Orchidea Trnava)
Matúš Danko (ZOYA Promotiaon, s.r.o. Košice)

Wszystkim uczestnikom i zwyciązcom serdecznie gratulujemy!

 

20160921_211515_003

20160921_211818_002

Filip Bracek i Klára Franc Vavříková

Podporą całej imprezy była Stredná Odborná Škola Záhradnícka w Piešťanoch i Slovenska Asociácia Kvetinárov a Kloristov. Dzięki tym instytucjom, ich partnerom, sponsorom, miastu Piešťany, uczniom i mnóstwie wolontariuszy impreza wyglądała imponująco. Nic tylko pozazdrościć pasji organizatorom oraz zaangażowania zaproszonych gości.

Mistrzostwa Słowacji dobiegły końca, a nam w głowach pozostało piękno prezentowanych tam prac, bogactwo kwiatów i niesamowici ludzie, sympatyczni i gotowi do pomocy. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie za rok.

Specjalne podziękowania kierujemy do panów: Jiří Horák i Marek Spevak. Dziękujemy za miłe przyjęcie!

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia >>

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl