20 stycznia 2024 r. to wyjątkowa data. To właśnie dzisiaj, na Museumplein w Amsterdamie, trwa niezwykłe święto – Narodowy Dzień Tulipanów, które symbolicznie otwiera sezon ciętych tulipanów. Plantatorzy z Tulip Promotion Netherlands zamienią to historyczne miejsce w ogromny ogród, wypełniony aż 200 000 kolorowymi tulipanami!


Reklama

fot: tulpenpromotie.nl

Tematem tegorocznej tulipanowej fiesty jest “Let’s Dance”. Temat nie jets przypadkowy, bo tulipan to niezwykła roślina, która rzeczywiście zdaje się tańczyć. Jego niepowtarzalny urok polega na tym, że żaden inny kwiat nie potrafi tak dynamicznie zmieniać się w wazonie, w którym rośnie, rozkwita, wykręca swoje łodygi aby zbliżyć się do światła – dosłownie tańczy!

Barwny spektakl na Museumplein to niezwykła okazja dla odwiedzających, nie tylko by podziwiać piękno i różnorodność odmian tulipanów – każdy gość będzie mógł wybrać swoje ulubione tulipany, zabrać je za darmo do domu i cieszyć się piękną pamiątką tego wyjątkowego dnia. Organizatorzy święta mogą być pewni, że w tym roku – podobnie jak w poprzednich – tysiące ludzi odwiedzi to niezwykłe kwiatowe widowisko.

Dzień Tulipanów obchodzony jest również w Belgii. Na Placu Operowym w Antwerpii, również 20 stycznia 2024, można podziwiać ogród z 100 000 tulipanów!

fot: tulpenpromotie.nl
fot: tulpenpromotie.nl
fot: tulpenpromotie.nl
fot: tulpenpromotie.nl
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl