Kwiaty są nieodzownym elementem wystroju każdego wnętrza. Dodają mu ciepła, elegancji i czynią je bardziej przytulnym. Nie powinno zabraknąć dekoracji kwiatowych także w miejscach użyteczności publicznej, hotelach, restauracjach czy nowoczesnych wnętrzach biurowych.

I o tym właśnie w najnowszym numerze dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora. Z pewnością nie zabraknie pomysłów na duże formy florystyczne. To – najogólniej mówiąc – florystyka w wymiarze makro. Takie dekoracje mogą mieć różnorodne oblicza: od okazałych kompozycji w naczyniach po gigantyczne konstrukcje wypełnione kwiatami czy swego rodzaju rzeźby roślinne i instalacje florystyczne.

Duża forma florystyczna, praca: Maciej Krzus

praca: Maciej Krzus

Przestrzenie użyteczności publicznej można także dekorować obrazami roślinnymi. Te unikatowe, niepowtarzalne aranżacje roślinne zamknięte w ramach stały się ostatnimi czasy bardzo modne. Można je tworzyć zarówno z kwiatów ciętych, jak i doniczkowych, a także z utrwalonego materiału roślinnego. Obrazy to drugi temat szeroko omawiany w nowym wydaniu NDiO – Flora.

Obraz florystyczny, praca: Katarzyna Teper-Dziendziel

praca: Katarzyna Teper-Dziendziel

Kolejnym tematem jest ogród w szkle. Ta oryginalna dekoracja, która może z powodzeniem zastąpić tradycyjne rośliny doniczkowe. Może to być również ciekawa alternatywa dla osób, które nie posiadają ogrodu bądź balkonu, a chcą mieć namiastkę zielonej oazy. Ponadto kompozycje te są łatwe i przyjemnie się je wykonuje. A jak? O tym w materiale napisanym przez Agnieszkę Stój.

Ogród w szkle, praca: MCEF

praca: MCEF

Nowy numer jest pełen inspiracji oraz technicznych informacji. Oprócz zdjęć, zamieszczono także przydatne artykuły, które z pewnością zainspirują i zaciekawią wiele osób. Dział Raz, dwa, trzy to przegląd prac z każdego tematu poruszanego w numerze, które dzięki zdjęciom stają się łatwe do wykonania. W stałych działach Andrzej Dąbrowski opowiada o plusach i minusach zakupów kwiatów online oraz drogą tradycyjną – giełdy. Ponadto relacje z wydarzeń oraz zapowiedź kolejnych. A dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki.
Nowy numer można kupić w salonach Empik, InMedio, kioskach Kolportera i Ruchu lub dzwoniąc do Redakcji – tel. 71 344-80-00.

okladka-NDIO

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl