Natura daje nam tyle możliwości. Warto je wykorzystywać i czerpać inspiracje. Każda aktywność na świeżym powietrzu może być okazją do stworzenia czegoś wyjątkowego. Może konar drzewa, kolorowe liście, patyki z połamanego drzewa, muszle znalezione na plaży staną się początkiem w tworzeniu letnich dekoracji do naszych domów, biur czy tych podarowanych w prezencie? Wszystkie naturalne elementy będą świetnym materiałem do stworzenia osłonek dla naszych kompozycji.


Reklama

W najnowszym numerze dwumiesięcznika florystycznego Nasz Dom i Ogród – Flora zostały zaprezentowane kompozycje, które posiadają naturalne osłonki. W dziale Raz, dwa, trzy floryści wykonali aranżacje wraz z naturalnym pojemnikiem. Są to m.in. miski z gałęzi klonu lub z namoczonego papieru ryżowego, osłonki z igieł sosny lub różnorodnego suszu, pojemnik z kawałków kory itd. Dekoracje są bardzo naturalne, a pojemnik wykonany własnoręcznie daje jeszcze więcej satysfakcji przy tworzeniu kompozycji.

Czy inspiracje można znaleźć wszędzie? Tak twierdzi Leopoldo Gomez, utalentowany florysta, który odpowiedział na wiele pytań Izie Tkaczyk. Zastanawiacie się jaka jest jego pierwsza myśl, kiedy słyszy słowo Polska? Koniecznie przeczytajcie wywiad w nowym numerze oraz zainspirujcie się pięknymi pracami, zaprezentowanymi w materiale.

W materiale głównym jeszcze więcej inspiracji. Można podejrzeć ciekawe pojemniki wykonane z kawałków kory, liści, patyczków, muszli, rafii czy bambusa. Niektóre są bardzo pracochłonne, jednak po skończeniu, efekt jest naprawdę warty poświęcenia czasu na jego wykonanie. Ważne jest, że wiele z tych materiałów, można pozyskać z natury, podczas spacerów do lasu czy na łąkę. Pamiętajcie, że wszystko lub prawie wszystko można jakoś wykorzystać. Natura jest ponadczasowa.

W numerze nie mogło zabraknąć relacji z Florystycznych Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów. Ciekawe prace stworzone przez kreatywnych ludzi z olbrzymią wiedzą i miłością do kwiatów. Podczas dwóch dni zawodnicy zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami. Konkurencje wymagały precyzji i cierpliwości. Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia pięknych prac zaprezentowanych na zdjęciach.

W dziale Młodzi Mistrzowie wypowiedziała się absolwenta szkoły Iza Tkaczyk School of Art, Iza Nobis. Czy florystyka zawsze była jej marzeniem? Czym się inspirowała podczas tworzenia prac do egzaminu? Wszystkiego można dowiedzieć się z tekstu.

W stałych działach jeszcze więcej interesujących tematów. W ABC Florysty Agnieszka Mitko-Kominek opisuje w drugiej części Bukiety. Wszystko to co znajduje się powyżej wiązania czyli osiem rodzajów bukietów. W dziale Z notatnika botanika autorka Magdalena Mularczyk opisuje Drakiew. Jak o niego dbać oraz jak wykorzystywać we florystyce. Wiele cennych rad i wskazówek. Zapraszamy do lektury.

Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Numer można kupić w sklepiku internetowym na www.ndio.com.pl oraz w Empikach czy na giełdach florystycznych. Zapraszamy do lektury.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl