Czas epidemii różnie wpłynął na wszelkie sprawy biznesowe. Niekiedy najlepszą decyzją było wstrzymanie pewnych działań, aby powrócić z nimi w odpowiednim czasie. Tak też się stało w przypadku wydawania czasopisma Nasz Dom i Ogród – Flora. Zgodnie z planem na początku maja miał się pojawić kolejny numer. Niestety numer też nie został wydrukowany. Decyzja taka została podjęta na postawie analizy rynku, po której stwierdzono, że większość punktów, gdzie czasopismo powinno być w sprzedaży jest niestety zamknięta. Jednak teraz po uruchomieniu sklepów zapadła decyzja, aby wydać numer teoretycznie 3, ale tak naprawdę 4. I tak oto już za parę dni będzie dostępny numer wakacyjny pełen kolorowych inspiracji.

W nowym numerze znajdują się dwa główne tematy. Ślubne wiązanki oraz kompozycje wyplatane. Pierwsza część czasopisma to jak zawsze dział Raz, dwa, trzy. Można podpatrzeć wiele bukietów ślubnych, zarówno spływających, jak i w kształcie kuleczki. Ponadto kompozycje z elementami wyplatanymi. Niektóre z gałęzi inne z liści. Zdjęcia oraz dokładny opis są z pewnością przydatne dla osób zaczynających swoją przygodę z florystyką. Na kolejnych stronach można odnaleźć piękne ślubne bukiety. Pastelowe odcienie, intensywne kolory, rożne kształty, różna technika. Wiele inspiracji, dla każdej panny młodej.

Lato to czas wianków z łąkowych kwiatów. W wielu miastach odbywają się wtedy różnego rodzaju jarmarki. Dlatego nie mogło zabraknąć inspiracji do wykonania wianków. Wianki z traw, liści, kwiatów, kłosów. Większe, mniejsze, każde interesujące. Kolejne strony to kompozycje z elementami wyplatanymi. Duże konstrukcje połączone z kwiatami idealnie się sprawdzą w przestrzeni miejskiej. Mniejsze wyplecione z traw to pomysł na prezent, dekoracje stołu czy biura. Wypleciona forma może zdobić wnętrza wiele miesięcy, wystarczy wymienić tylko kwiaty.

W stałych działach Anna Gierula opowiada o wszelkich bukietach ślubnych. Ich wykonaniu, o ich doborze do rodzaju sukni ślubnej. Wspomina także o kolorystyce, co łączyć, co omijać. Wszelkie praktyczne rady znajdują się w Poradniku florysty. Natomiast Andrzej Dąbrowski w swoim autorskim dziale Okiem praktyka zmierzył się z ważnym tematem. Szczepionka na czas kryzysu w kwiaciarni. Ogląd sytuacji oraz rady jak przejść tak ciężki okres jaki nas spotkał. Jak się przygotować na czas kryzysu. Warto zapoznać się z radami konsultanta w biznesie florystycznym. W artykule Z notatnika botanika autorka Magdalena Mularczyk tym razem pod lupę wzięła rękę buddy. Te specjalnie kształtowane cytrusy są już od wielu lat ciekawym dodatkiem do wszelkich kompozycji. Można przyznać, że z całą pewnością przyciągają wzrok.

Szukasz inspiracji z pelargonią ? W numerze także piękne prace z wykorzystaniem różnych odmian pelargonii. Ciekawe nasadzenia, bukiety, duże formy, a także rady jak dbać i kondycjonować te kwiaty, aby jak najdłużej cieszyły oczy. W numerze także wywiad z Agnieszką Stój, która opowiada o tym co ją zainspirowało do napisania książki Bukiety ślubne. Warto przeczytać i zobaczyć co florystka szykuje w najbliższej przyszłości.

Jak zawsze można przeczytać relacje z wydarzeń oraz zapoznać się z tym co będzie się działo w okresie wakacji w placówkach edukacyjnych. Warsztaty, szkolenia, kursy. Wszystko pomalutku wraca i szkoły florystyczne nadrabiają stracony czas i jeszcze z większym entuzjazmem szkolą florystów. Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki.  Czasopismo można kupić w Empikach, kioskach Ruchu oraz na giełdach kwiatowych. Zapraszamy do lektury!

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl