Holenderskie firmy oraz organizacje sektora horti wspólnie ogłosiły trzy nowe trendy, które mają obowiązywać w bieżącym roku. Opracowaniem nowych koncepcji stylistycznych zajął się znany w branży projektant Aafje Nijman. Trendy w dekoracjach mają za zadanie oddawać współczesny klimat, dlatego jednym z głównych czynników, który wyznacza stylistykę w 2019 roku jest rosnąca rola technologii w naszym życiu. Wątek ten wiąże się nie tylko z tym w jaki sposób się ubieramy czy dekorujemy dom, ale także z kwestiami etycznymi oraz psychologicznymi – żyjemy dziś szybko, a zmiany jakie zachodzą wokół nas wymagają naszej ciągłej uwagi i umiejętności przystosowania się do nich.

Trendem, który najlepiej oddaje nowoczesną atmosferę jest trend nazwany „New Frontiers” – czyli nowe granice. Co to oznacza?

Żyjemy w przyszłości. Nowe technologie rozwijają się w niezwykle szybkim tempie, przez co także w naszym codziennym życiu pojawiają się kolejne usprawnienie mające nam pomóc w przeróżnych sprawach. Zmiany te wymagają jednak , abyśmy się do nich szybko przystosowywali. Ale czy my jesteśmy w stanie być na bieżąco z całą tą nowoczesną technologią? Czy w tak szybkim postępie technologii jesteśmy w stanie żyć w z gdzie ze sobą i w harmonii z otoczeniem?

Nowy trend „New Frontiers” łączy takie pojęcia jak szybkość, technologia i nasze zmysły. Dlatego we wnętrzach styl ten stwarza poczucie, że wszędzie można znaleźć inteligentne, technologiczne rozwiązania. Niezwykłe metalowe wykończenia, połyskujące, przezroczyste materiały z gradientami kolorystycznymi nadają całości klimatu sci-fi. Kwiaty i rośliny są tak proste w wymowie, jak to możliwe, a z odcieniami fioletu tworzą wyraziste połączenie.
 

Trendy florystyka 2019

Trendy florystyka 2019

 
Kształty obecne w tym futurystycznym trendzie są gładkie i geometryczne, podobnie jak i wzory w których ważną rolę odgrywają linie o graficznym charakterze. Ważniejsze jednak od kształtów są materiały wykorzystane w dekoracjach. Pasują tu elementy szklane lub ceramiczne, ale o nietypowym wykończeniu. Obecny jest również plastik oraz metal, a obowiązujące kolory to to purpura i liliowy, jak również wszelkie odcienie metaliczne, odblaskowe oraz gradienty.
 

Trendy florystyka 2019

Trendy florystyka 2019

Trendy florystyka 2019

 
W cieplejszym sezonie również będzie można przywołać tajemniczą i futurystyczną atmosferę towarzyszącą trendowi „New Frontiers” – tym razem w ogrodzie. Technologiczne akcenty wprowadzić można przez użycie koloru i materiałów, wzorów z plamami oleju lub efektami opalizującymi, które tworzą poczucie nieuchwytnej tajemnicy.
 

Trendy florystyka 2019

Foto: https://www.flowercouncil.co.uk

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o