Niedawno przypomnieliśmy sylwetkę Azumy Makoto – japońskiego artysty i florysty. Warto znów przypomnieć o jego pomysłach, zwłaszcza iż jego projekty wprowadzają nieco zamieszania w świat florystyki… Jak choćby ten z 2014 roku, kiedy wysłał drzewko bonsai i bukiet kwiatów na wysokość 30 000 metrów nad pustynią Black Rock w Nevadzie w USA. Były to rodzaj zielonych kul przyczepionych do specjalnie przystosowanego balonu. Za pomocą zamocowanych kamer Makoto uchwycił 12 000 zdjęć dokumentujących ten nadzwyczajny lot!

Makoto w projekcie EXOBIOTANICA całkowicie oderwał kwiaty od ziemi – nie tylko fizycznie, ale i metaforycznie – kwiaty sa przecież nieodłącznym elementem związanym z ziemią. Jak pisze na swojej stronie „Rośliny są zakorzenione na Ziemi w glebie, podlegają ciężarowi grawitacji. Czy jeśli zerwiemy ten związek, to będziemy świadkami narodzin nowego piękna?”

Zobaczcie jak niezwykle wyglądają kwiaty wysłane wysoko, w niebo!


Zdjęcia: http://fleurcreatif.com

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o