Pochodząca z Chicago artystka Vicki Rawlins spędza dużo czasu na spacerach w poszukiwaniu przeróżnych roślinnych materiałów. Płatki kwiatów, gałązki, opadnięte liście… Każdy napotkany kawałeczek natury może być przydatny i stać się częścią kolejnego przepięknego kolażu.

Vicki Rawlins zachwyca swoimi pracami. Tworzy ona „kwiatowe obrazy”, głównie portrety, które komponuje z naturalnych elementów. Z płatków róży mogą powstać usta, z gałązek – kości policzkowe, a z listków psie uszy lub cokolwiek innego, co artystka ujrzy w znalezionym „fragmencie natury”. Jej praca wbrew pozorom nie jest łatwa. Spośród zebranego materiału musi dokonać selekcji i dobrać takie elementy, które idealnie będą pasować do tworzonego przez nią obrazu. Wymaga to dokładności i cierpliwości oraz uwagi, by przypadkowo nie naruszyć ułożonej już kompozycji. Artystka niczego nie przykleja, a jej prace są jak mandale z barwnego piasku: piękne i ulotne. Jedynym sposobem na ich utrwalenie jest fotografia. Prace mają więc krótki żywot zakończony w kompostowniku, ale zdjęcia już nie – są one dostępne w jej sklepie internetowym.

Zobaczcie kilka prac artystki. Jeśli chcecie zobaczyć więcej, to zachęcamy do odwiedzenia jej strony internetowej: Sister Golden, gdzie można kupić plakaty i kartki pocztowe z jej twórczością.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl