Nowe produkty

09/03/2016

Początek roku to dla florystów czas planowania i porządkowania pomysłów. Po Dniu Kobiet zbliżają się Dzień Matki i czas ślubów. Kiedy chcemy wyrazić uczucia, użyć symbolu, warto sięgnąć po przygotowane specjalnie na te okazje przez firmę VICTORIA produkty: mikrofon serce i serce z gąbki na podstawie ze styroduru.

Mikrofon serce daje nam wiele możliwości. Na przygotowanej przez nas bazie mogą powstać bukiety ślubne i okolicznościowe. Kwiaty umieszczone są w gąbce, mają zapewniony dostęp do wody, długo zachowują świeżość oraz doskonale nadają się do transportu.
O czym warto pamiętać?

Pierwszy krok to namoczenie gąbki: kładziemy serce na powierzchni wody, czekamy do pełnego zanurzenia i jeśli nam czas pozwoli, to pozostawiamy gąbkę w wodzie na około 10 minut. Następnie otulamy serce z boku materiałem roślinnym. W prezentowanym przykładzie szpilkujemy (lub kleimy klejem do żywych roślin) „trawę niedźwiedzią” do styroduru, tak aby końce trawy wystawały ok 3-5 cm ponad powierzchnie gąbki.

 

bukiet na mikrofonie serce VictoriaProdukt Victoria – Mikrofon serce, serce, kompozycja: Kwitnące Horyzonty

Następnie należy osłonić plastikową rączkę i tył serca, np. używając ozdobnej wstążki. Możemy również użyć szpilek lub kleju do żywych roślin. Całość warto wzmocnić ozdobnym drutem lub sznurkiem.
Na koniec przystępujemy do wsuwania w gąbkę krótko przyciętych (ostrym nożem) roślin. Zakrywamy cała powierzchnię i bukiet gotowy!

Podobnie postępujemy w przypadku serca na styrodurze. Różnica polega jedynie na tym, że ta forma nie ma rączki. Daje nam to możliwość ofiarowania „kwiatowego serca na dłoni” przy wielu okazjach.

W przypadku dużej formy (forma dostępna w różnych rozmiarach w wersji serca otwartego oraz zamkniętego) dobrze pracuje się z trwałym materiałem na rancie, np. korą brzozy, liściem bananowca, preparowanymi liśćmi, które kleimy klejem na gorąco do styroduru. Jak poprzednio, materiał roślinny powinien wystawać 3-5 cm ponad powierzchnię gąbki. Następnie wsuwamy rośliny w gąbkę, można płasko i przestrzennie jak na prezentowanym przykładzie.

Przedstawione produkty firmy VICTORIA zadowolą najbardziej wymagających florystów, a ich wysoka jakość ułatwi pracę.

bukiet na mikrofonie serce

kompozycja: Kwitnące Horyzonty

 

Tekst opublikowano w Nasz dom i ogród -Flora nr 2(93)2016

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl