Nowi floryści w Krakowie

25/09/2016

W Krakowie w CC Bonarka odbył się egzamin i gala wręczenia dyplomów studentom 7. edycji studiów podyplomowych na kierunku Florystyka UR. Egzamin zdawało 15 osób. Wszystkie osoby otrzymały tytuł FLORYSTY. Dodatkowo przyznane zostały nagrody w klasyfikacjach: generalnej, bukiet wiązany do ręki, bukiet ślubny oraz duża praca pt. “Nieodgadnieni”.

Na gali wręczenia dyplomów obecni byli: dr hab. inż. Sylwester Tabor, Prorektor ds. Dydaktycznych i Studenckich oraz prof. dr hab. inż Stanisław Mazur, Dziekan Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa, którzy wspólnie z Panią dr hab. inż. Bożeną Pawłowską, kierownikiem Studiów Podyplomowych Florystyka uroczyście wręczyli dyplomy wszystkim absolwentkom.
2-bernadeta-skupien

Bernadeta Skupień (fot. Piotr Król)

1ur2

(fot. Piotr Król)

1

(fot. Piotr Król)

wspolne

(fot. Piotr Król)

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła Bernadeta Skupień, drugie Anna Kosiba, a trzecie Małgorzata Szwagiel. Trzema pierwszymi miejscami za najlepszy bukiet ślubny podzieliły się wymienione już Panie, pierwsza uplasowała się p. Bernadeta, druga p. Małgorzata, a trzecia p. Anna. W konkurencji na najlepszy bukiet wiązany wygrała Urszula Walewska, druga była Anna Kosiba, a trzecia Cecylia Gadowska. Najlepszą dużą formę, inspirowaną w tym roku tematem „Nieodgadnieni”, wykonała zwyciężczyni w klasyfikacji generalnej, drugą Aleksandra Urbaniec, a trzecią Anna Kosiba.
Wszystkim absolwentkom  – nowym florystom serdecznie gratulujemy!

1-komisja

(fot. Piotr Król)

2-paulina-kowalik

Paulina Kowalik (fot. Piotr Król)

2-honorata-kubiczek

 Honorata Kubiczek (fot. Piotr Król)

Zanim zabrzmi na Studiach podyplomowych Florystyka UR w Krakowie kolejny Gaudeamus igitur, przeczytajcie bardzo osobiste wspomnienia zwyciężczyni tegorocznej edycji Bernadety Skupień:

Dyplomy rozdane. Emocje egzaminacyjne opadły. Dociera do mnie świadomość, że będzie mi brakowało tej atmosfery, którą oddychałam w ostatnim roku.
Na zajęcia nie wpadnie, w ostatniej chwili, Gosia z ciastem w ręku ,,dziewczyny piekłam w nocy”. Pełna energii Paulina nie zawoła ,,mamuśki do zdjęcia”(miałyśmy w grupie dwie przyszłe mamy). Nie będziemy podziwiały pięknie dobranych kolorów w pracach Oli.
Z nostalgią wspominać będziemy ciekawe wykłady pana profesora Pindla, przybliżające nam nam życie roślin w ich ,,ojczyznach”.
Z nutką sentymentu przywołamy chwile, kiedy pani Grażyna i pani Monika wnikliwie i z dużą dozą cierpliwości, analizowały nasze prace, prowadząc nas poprzez meandry współczesnej florystyki (bywało, że i po skończonych zajęciach).
Nie wejdzie do sali, jak zawsze uśmiechnięta, pani Bożena z figlarnym błyskiem w oku.
I nagle człowiek zdaje sobie sprawę, że dużo swobodniej poruszamy się w świecie roślin, a wiedza zdobyta na studiach usprawniła naszą pracę w kwiaciarni. Znajomość różnych technik florystycznych przyczyniła się do tego, że nie musimy, jak to czasami wcześniej bywało, wyważać już otwartych drzwi. Wierzę, że nasza przygoda z kwiatami dopiero się zaczyna i potrwa długo dostarczając wiele radości i pozytywnych emocji.
Dziękuję za te wszystkie chwile koleżankom oraz wykładowcom. Może jeszcze kiedyś się spotkamy.

Bernadeta Skupień

Spotkania z pewnością jeszcze będą :-). Czekamy na kolejną edycję Studiów podyplomowych Florystyka UR w Krakowie, a nowym florystom życzymy samych sukcesów w kwiatowej branży.

 

2-aleksandra-urbaniecAleksandra Urbaniec (fot. Piotr Król)

2-cecylia-gadowskaCecylia Gadowska (fot. Piotr Król)

2-joanna-kiedaczJoanna Kiedacz (fot. Piotr Król)

2-anna-kosibaAnna Kosiba (fot. Piotr Król)

2-ewa-tomakaEwa Tomaka (fot. Piotr Król)

2-joanna-chmielowskaJoanna Chmielowska (fot. Piotr Król)

2-malgorzata-hara-johanssonMałgorzata Hara-Johansson (fot. Piotr Król)

2-malgorzata-szwagielMałgorzata Szwagiel (fot. Piotr Król)

2-monika-okonskaMonika Okońska (fot. Piotr Król)

2-paulina-kowalikPaulina Kowalik (fot. Piotr Król)

2-paulina-sarotaPaulina Sarota (fot. Piotr Król)

2-sylwia-gachSylwia Gach (fot. Piotr Król)

2-urszula-walewskaUrszula Walewska (fot. Piotr Król)

 

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl