Po wakacyjnych miesiącach, wyjazdach, odpoczynku nadchodzi okres kiedy dzieci wracają do nauki, a floryści do intensywniejszej pracy. Jesienne śluby, potem przygotowania do dnia 1 listopada. Wiele kompozycji można przygotować wcześniej. Aranżacje z roślin suszonych, preparowanych, sztucznych to z pewnością prace, wytrzymałe. Można je stawiać na grobach już wcześniej, nawet tuż po lecie. Kompozycje z roślin żywych są eleganckie i z pewnością bardziej popularne na uroczystościach pogrzebowych czy na samo święto Wszystkich Zmarłych. Wtedy to kwiaty żywe są najlepszą metodą uczczenia pamięci.

W najnowszym numerze dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora, można odnaleźć 18 kompozycji krok po kroku. W dziale Raz, dwa, trzy znajduje się wiele propozycji funeralnych. Kompozycje na nagrobki. Kolorowe, monochromatyczne, w różnych kształtach, w różnorodnych naczyniach, ciekawe wianki. Floryści zaprezentowali też kilka propozycji do kolumbarium. Użyte rośliny często zaskakują. Niektóre połączenia także są niestandardowe. Inspiracji jest bardzo dużo. Każda praca została pokazana krok po kroku wraz ze szczegółowym opisem.

Nie ulega wątpliwości, że od kilku lat wrzosy są na topie. Widujemy je w ogrodach w skrzynkach balkonowych, w wiązankach ślubnych i dekoracjach funeralnych. W najnowszym numerze także materiał, gdzie w jesiennych stylizacjach króluje wrzos i wrzosiec. Udekorowane stoły, wianki, serca, duże formy. Piękne prace są poprzeplatane wypowiedziami florystów z polski i zagranicy, którzy opowiadają jak wykorzystują wrzos. A co z lawendą, tak popularną i pachnącą? Prace z tą wyjątkową rośliną zaprezentowano podczas pokazu florystycznego. Kolor, oryginalne formy, niestandardowe połączenia. Materiał warty uwagi i powielania przy codziennej pracy.

W jesiennym wydaniu także kolejny artykuł z cyklu ABC Florysty. Autorka Agnieszka Mitko-Kominek tym razem skupiła się na zasadach tworzenia kompozycji we florystyce. Opisała style, przebieg linii oraz porządek. Autorka Z notatnika botanika, Magdalena Mularczyk pod lupę wzięła Bluszcz. Jak o niego dbać? Jak wykorzystywać we florystyce? Bardzo dużo cennych rad nie tylko dla miłośników tej rośliny.  W artykule Okiem praktyka autor Andrzej Dąbrowski opisał szczegółowo jak Ograniczyć straty w kwiaciarni. Cenne wskazówki, które z pewnością będą przydatne, przy zarządzaniu naszym przedsiębiorstwem.

Gdzie można kupić nowy numer? W salonach Empik, na giełdach florystycznych. Można też zadzwonić do redakcji 71 344 80 00 i zamówić bezpośrednio do domu robiąc zakupy w naszym sklepiku. Dla nowych i przedłużających osób prenumeratę atrakcyjne upominki. Zapraszamy do lektury.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl