Do Świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze trochę czasu, ale jeśli chcecie oczarować swoich klientów, to warto już teraz zacząć planować jak to zrobić. Okres przedświąteczny wymaga od florysty kreatywności i pomysłowych aranżacji, które pozytywnie zaskoczą klientów. Gdzie szukać inspiracji? Na pewno warta polecenia jest wydana niedawno książka pt. “Workbook – Floristische Advent Ausstellungen”. Ta nowa publikacja jest wspaniałym źródłem pomysłów i podpowiedzi, przydatnych dla każdego florystycznego przedsiębiorcy planującego kolejną wystawę świąteczną. Dzięki nim zdecydowanie łatwiej będzie stworzyć zjawiskową witrynę i ciekawą aranżację wnętrza kwiaciarni na okres przedświąteczny. Co w niej znajdziemy?
 

Workbook Floristische Advent Ausstellungen

 
W książce zaprezentowanych zostało 15 kwiaciarni z Danii, Szwajcarii i Niemczech. Autorzy postawili na innowacyjne, współczesne i kreatywne wystawy wykonane przez jedne z najlepszych kwiaciarń. Na 500 zdjęciach pokazano różne aranżacje wnętrz, frontów i witryn sklepowych. Każda z kwiaciarń zaprezentowała własne podejście do tematu, dzięki czemu zebrany w książce materiał jest różnorodny i ciekawy. Znajdziemy tu odmienne koncepcje, prace florystyczne, a nawet techniki wykonania. Zdjęcia okraszone zostały tekstem z dodatkowymi, przydatnymi informacjami, ale niestety tylko w języku niemieckim. A szkoda, bo książka uzupełniona została również o szereg wskazówek dotyczących sprzedaży. Są to m.in. porady dotyczące zróżnicowania cen różnych wariantów produktu, praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przyciągnąć wzrok klienta, a także pomysły na dodatkowe produkty.

Autorami tego praktycznego przewodnika są: Jens Poulsen, Karl Michael Haake i Hella Henckel. Książka ma 240 stron, format: 24 x 29 cm, miękka oprawa.

Książkę można nabyć na stronie magazynu BLOOM’S:
https://shop.blooms.de/default/workbook-floristische-advent-ausstellungen.html

A tutaj można zaglądnąć do środka:

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl