Jak wyglądała florystyka piętnaście lat temu, a jak wygląda dziś? Na to pytanie udzielił nam odpowiedzi Piotr Salachna, ekspert od roślin, kwiatów i florystyki. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy i posłuchania wypowiedzi eksperta na temat trendów we florystyce.


Reklama

Piotr Salachna jest doktorem habilitowanym z zakresu roślin ozdobnych, dyplomowanym mistrzem florystyki oraz międzynarodowy sędzią florystyki. Jego miejscem pracy jest Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, gdzie rozwija swoją pasję i krzewi wiedzę botaniczną wśród swoich studentów. Piotr jest także twórcą i kierownikiem Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT, które powstały w 2009 r. Od tego czasu zdążył wykształcić wielu florystów w Polsce.

Podczas rozmowy Piotr opowiedział nam o tym jak zmieniała się florystyka w Polsce oraz w jaki sposób jego zdaniem będzie wyglądać w niedalekiej przyszłości: jakiego rodzaju kwiaty i kompozycje będą modne i czy w związku z tym floryści powinni się martwić. Tematem rozmowy były również same kwiaty i ich uprawa w naszym kraju. Piotr opowiedział nam czego jego zdaniem brakuje w Polskim rolnictwie oraz w jaki sposób ta luka jest wypełniana przez niektórych florystów. W trakcie rozmowy podjęty został również temat ekologii. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób rolnicy reagują na zmiany klimatu i w jakim kierunku powinny pójść uprawy roślin i kwiatów, aby były zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl