Royal Flora Holland wyłoniła zwycięzców nagrody Glass Tulp Award 2023-2024. Nagroda za najlepszy nowy produkt wprowadzony na rynek została przyznana w pięciu kategoriach: kwiaty cięte, rośliny doniczkowe, kwitnące rośliny doniczkowe, rośliny ogrodowe oraz koncepty sprzedażowe.


Reklama

Zdobywcami nagrody Glass Tulip w kategorii kwiaty cięte został Lugt Lisianthus z dwukwiatową Eustomą russellianum ‘Rosanne Terracotta’. Na drugim miejscu znalazła się chryzantema (Indicum Grp) ‘Honeymoon’, która wyróżnia się bardzo dużym, różowym kwiatem. Na trzecim miejscu uplasowała się chryzantema (Indicum Grp) Santini Miri, która również zdobyła nagrodę publiczności w tej kategorii.

Eustoma russellianum ‘Rosanne Terracotta’
Chryzantema (Indicum Grp) ‘Honeymoon’
Chryzantema (Indicum Grp) Santini Miri

W kategorii roślin doniczkowych zwycięzcą został Kamerplanten Groen Ansu vof dzięki Aglaonemie Painted Celebration. Jury określiło ją jako roślinę na bardziej ekskluzywny rynek. Numer 2 to Anthurium crystallinum Karma Crystal Fluorite, zdaniem jury specjalna roślina o pięknych liściach i szerokich, wyraźnie widocznych żyłkach. Trzecie miejsce zajęła Alocasia Regal Shields, o ogromnych, ciemnozielonych, prawie czarnych liściach, które naprawdę przyciągają wzrok. Nagrodę publiczności zdobyła Alocasia zebrina Black Zebrina.

Aglaonema Painted Celebration
Anthurium crystallinum Karma Crystal Fluorite
Alocasia Regal Shields

W kategorii kwitnących roślin doniczkowych pierwsze miejsce zdobywa Maxillaria Unique Coco Malibu, zaś drugie miejsce i nagroda publiczności przypadły firmie Van der Voort Potplanten z Azalią Rila – Decorum. Nolina Nurseries B.V. zajął trzecie miejsce z Rosa Party Pia.

Maxillaria Unique Coco Malibu
Rosa Party Pia

Zwycięzcą w kategorii roślin ogrodowych została Hydrangea serrata Euphoria Pink. To wyjątkowa pstrokata hortensja, która jest ozdobą ogrodu nawet bez kwiatów. „Ta hortensja jest bardzo atrakcyjna i zapewnia piękne odcienie kolorów w ogrodzie.” – brzmiał werdykt jury. 2 miejsce zajął Beauty Plants z Mandevilla Sundaville Double Blush Pink, a trzecie miejsce zdobył Helleborus „Star of Love”.

Hydrangea serrata Euphoria Pink
Mandevilla Sundaville Double Blush Pink

Koncepcje to ostatnia i ciekawa kategorii, w ramach której nagroda przyznawana jest najciekawszym produktom – pomysłom sprzedażowym. Pierwszą nagrodę w tej kategorii zdobyła Tillandsia „Tilly Tiles” – ręcznie robione płytki ceramiczne z motywem tilandsji. Jest to roślina powietrzna, która do życia nie potrzebuje gleby. Płytki posiadają haczyki u góry i u dołu, dzięki czemu można wykonać z nich dekoracyjny łańcuch. Drugie miejsce zajęło „Scents” Esperit Elements, pomysł z pachnącym kamieniem i ceramiką. Na trzecim miejscu The Lighting Garden – futurystyczna koncepcja z pięknym światłem, starannie wkomponowanym w doniczkę.

Tillandsia „Tilly Tiles”
„Scents” Esperit Elements
The Lighting Garden
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl