Ogrody Sanssouci i Keukenhof 8 cud świata – wycieczka

05/03/2014

Na zewnątrz ciągle jeszcze szaro i zimno, choć gdzieniegdzie można już dostrzec pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny. Zastanawiasz się jak doładować akumulatory po zimowym letargu? Pomyśl o ogrodach, które już wkrótce rozkwitną… Tym bardziej, że całkiem niedaleko od polskiej granicy znajdują się jedne z najbardziej niesamowitych tego typu obiektów na świecie.

Jeśli kochasz piękno, kolory i kwiaty z ich słodkim zapachem unoszącym się w powietrzu, to zapraszamy cię na wycieczkę do dwóch miejsc stworzonych dla ciebie.

Jednym z nich jest słynny holenderski ogród Keukenhof. To tutaj objawia się cała pasja, jaką Holendrzy darzą kwiaty. Położony na 32 hektarach ziemi, z alejkami o łącznej długości 15 kilometrów ogród imponuje nie tylko swoimi rozmiarami.

Każdego roku architekci krajobrazu projektują nowe wzory i zakątki, które wypełniają się kolorami 7 milionów rozkwitających kwiatowych cebul. Są to żonkile, hiacynty, krokusy i oczywiście tulipany – symbol holenderskiej potęgi kwiatowej. Keukenhof to miejsce ogrodniczych inspiracji, w którym można podziwiać także mnóstwo nowych odmian kwiatów. Jego wyjątkowy klimat podkreślają lesiste alejki oraz przecinające ogród kanały wodne i stawy.

Ogród Keukenhof

Ogród Keukenhof

 

Jest tu również miejsce dla miłośników egzotyki – pawilony wystawowe, w których można podziwiać wspaniałe kolekcje storczyków, bromelii, amarylisów. Obowiązkowym punktem dla florystów odwiedzających ogród jest pawilon, w którym prezentowane są najnowsze trendy w sprzedaży kwiatów.

Niestety wiosna trwa tylko kilka tygodni, dlatego ogrody Kekenhof można zwiedzać tylko przez okres niecałych dwóch miesięcy. Najlepiej zrobić to na przełomie kwietnia i maja, kiedy kwiaty są w pełnym rozkwicie.

Kolejnym miejscem, tak wspaniałym, że nie sposób opisać, jest niemiecki kompleks pałacowo-parkowy Sanssouci. Wybudowany w 1763 roku  miał świadczyć o potędze królestwa pruskiego. Mówi się, że każdy ma taki ogród na jaki go stać. Fryderyka II było stać na wiele, dzięki czemu powstały tu wspaniałe ogrody, które z pewnością zachwycą każdego florystę i ogrodnika.

Spośród wszystkich założonych tu ogrodów na szczególną uwagę zasługują ogrody tarasowe. Jest to sześć szerokich tarasów z pędami winorośli pnącymi się po murach oporowych, między którymi wkomponowane zostały drzewka figowe rosnące w oszklonych wnękach. Okolice upstrzone są pięknymi kwietnikami, a w części centralnej – u stóp tarasów – mieszczą się barokowe ogrody dekoracyjne z wielką fontanną i grupą rzeźb wokół.

1002.Schloß Sanssouci(frz.sans souci = ohne Sorge) am Hang eines Weinberg 1745-1747 Steffen Heilfort

Ogrody tarasowe Sanssouci

Kompleks Sanssouci zawiera wiele obiektów – są to pałace, min. Nowa Oranżeria wraz ze szklarniami, w których można znaleźć wiele pięknych egzotycznych roślin. Jest tu także Galeria Malarstwa, Pawilon chiński, Łaźnie rzymskie, Bażantarnia, świątynie oraz liczne obiekty architektury ogrodowej z systemem wodotrysków – fontanny, kanały i kaskady. Sanssouci jest perłą niemieckiej architektury i sztuki ogrodniczej, wpisaną na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Jeśli podoba ci się perspektywa odwiedzenia tych dwóch niezwykłych miejsc, to zapraszamy do udziału w naszej wycieczce. W planie mamy odwiedzenie poczdamskiego Sanssouci, a następnego dnia spacer alejkami ogrodu Keukenhof. Będąc tak blisko nie sposób nie odwiedzić miasta zwanego „Wenecją Północy”, czyli Amsterdamu. Planujemy odwiedzić targ kwiatowy oraz min. Plac Dam z Pałacem Królewskim i Plac Leiden.

Zapraszamy – szczegóły znajdziecie poniżej:

Organizator:
Biznes i Turystyka Piotr Skupiewski, 32-823 Szczepanów, ul. Łukowa 41.
Szczegółowe informacje:
Piotr Skupiewski  email – [email protected]
infolinia telefoniczna: 14 65 10 311
www.biznes-turystyka.pl

Terminy oraz program wycieczki:
I termin: 24.04 – 27.04.2014
II termin: 08.05 – 11.05.2014

Szczegóły programu:

 1. dzień (czwartek) Wyjazd z Polski godzinach wieczornych, nocny przejazd przez Polskę i Niemcy.
 2. dzień (piątek) Przyjazd  do Poczdamu i zwiedzanie kompleksu parkowo-pałacowego Sanssouci. Po zwiedzaniu posiłek  – kiełbaska z grilla i piwo następnie dalsza jazda ku granicy Holandii.  Nocleg w hotelu.
 3. dzień (sobota) Śniadanie, w godzinach porannych przyjazd do Keukenhof. W godzinach południowych przejazd do Amsterdamu, zwiedzanie i czas wolny. W godzinach późnowieczornych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd nocny do Polski.
 4. dzień (niedziela) Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

Godziny odjazdu autokarów :
Tarnów-23.00, Brzesko-23.30, Bochnia-24.00, Wieliczka-00.30, Kraków-01.00,
Katowice-02.00, Opole-03.00, Wrocław-04.00.

Cena: 580 zł plus 40 euro płatne na miejscu

Cena zawiera:

 • przejazd luksusowym autokarem z wc i klimatyzacją
 • nocleg w hotelu **/*** pokoje 2os z łazienkami
 • lunch pakiet w 2 dniu
 • kiełbaski z grilla, pieczywo, piwo, napoje, kawa w 1 dniu
 • opiekę pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie
 • podatek VAT
O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl