„Opolskie perełki” – cz.II

26/12/2015

Dzisiaj przenosimy się w okolice Starego Miasta w Opolu, by z bliska przyjrzeć się drugiej „opolskiej perełce”. Wpatrując się w przepiękne barokowe kamienice, na jednej z urokliwych fasad dostrzegamy szyld sklepu firmowego Rosenthal. Nasz wzrok od razu przykuwają dwa niewielkie okna, w których oszczędne w formie i jednocześnie dalekie od banału aranżacje, zachęcają do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. Wystawy są przemyślane i mają w tym roku charakterystyczny skandynawski sznyt.

Elementami przewodnimi, a zarazem spójnie łączącymi obie kompozycje, są dwa wieńce uplecione z gałązek nobilisa. Pomimo swoich imponujących rozmiarów, umożliwiają swobodne podziwianie wnętrza sklepu.

W pierwszym oknie królują chłodne odcienie roślinnej zieleni, brązu szyszek i użytych pędów brzozy i modrzewia. Powstały w ten sposób zagajnik stał się idealną scenerią dla prezentowanych artykułów dekoracyjnych.

 

1

2

3

4

5

6

7

 

Druga witryna jest bardziej reprezentacyjna , w której przejęte charakterystyczne elementy krajobrazu , połączono z bogactwem złóż naturalnych. Stąd użycie kolorów : miedzi, złota, brązu, które idealnie współgrają z flagowymi wazonami „Paper Bag” czy „Fast”.

 

8
9

10

11

12

13

14

15

 

Warto również wspomnieć, o wyjątkowym zamiłowaniu do wyszukanych rekwizytów: brzozowe choinki, ręcznie rzeźbione świece, czy drabina służąca jako ekspozytor zawieszek.

 

17

18

19

 

Atmosfera i ciekawe wystawiennictwo sprawiają, że sklep Rosenthal jest prawdziwą perełką, którą na pewno warto zobaczyć przy okazji wizyty w Opolu.

 

20

21

22

23

24
Autorami aranżacji są: Marcin Duda i Małgorzata Smolis
Foto: PKFOTO.PL

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl