„Owocowa Jesień ‘’ – Prestige’owe warsztaty

20/08/2016 0

Podczas „leśnego” seminarium organizowanego przez Gregora Lersch’a  w Bad Neuenahr mieliśmy okazję poznać młodego Thomasa Tergowitsch’a. Jako pierwszy asystent, pod czujnym okiem swojego nauczyciela, prezentował misternie przygotowane bukiety i kompozycje. Już wtedy zwrócił naszą uwagę.

[imagebrowser id=266]

Bardzo skromny, pracowity i zaangażowany, służył pomocą i florystyczną radą. W jego warsztacie widać pokorę i szacunek do materiału roślinnego, jak również wielką dyscyplinę, którą nabył u boku mistrza.

W trakcie krótkiej rozmowy, postanowiliśmy zaprosić Thomasa do Polski. Odpowiedź była natychmiastowa i pozytywna.
Przygotowania do naszych jesiennych warsztatów rozpoczęły się już w rodzinnym Wiedniu.

Po przybyciu do Prestige-Kwiaty w Opolu, jak przystało na dobrego trenera, od razu przystąpił do pracy.  Niedziela była bardzo owocna !!!
23
Podczas pierwszego dnia warsztatów , Thomas zaprezentował trzy bukiety okolicznościowe , których podstawy wykonał z pędów oliwki, bambusowych krążków i  winobluszczu. Na naszych uczestników czekały również jesienne bukiety ślubne.Pierwszy z drutu w kształcie serca, a drugi  ułożył na kryzie z papieru. Pojawiła się także kompozycja, której bazę stanowił wypleciony kosz.
1

3

5
W trakcie trwania szkolenia, nasz prowadzący służył pomocą  i radą, opowiadał o swojej ścieżce zawodowej i systemie edukacyjnym w Austrii. Warto również wspomnieć, że Thomas dodatkowo stworzył dwie kompozycje, które wręczyliśmy urodzinowym solenizantkom. Agnieszce, która brała udział w warsztatach oraz naszej prestige’owej koleżance Dominice.
13
We wtorek, na wszystkich kursantów czekała kolejna partia prac przygotowanych przez naszego zagranicznego trenera. Wzrok przykuwała pokaźnych rozmiarów aranżacja wolnostojąca.  Kolejno zaprezentował zadania dla uczestników, drutowany bukiet ślubny i  własnoręcznie wypleciony świecznik z jesienną dekoracją. W trakcie pokazu nie mogło zabraknąć bukietu „leżącego” oraz klasycznego z kryzą  ze złotych pędów i owocostanów lotosu.
14
Szkolenia to możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, szlifowania swojego warsztatu, inspirowania i podpatrywania mistrzów. To czas poznawania nowych ludzi i wymiany doświadczenia zawodowego. Cieszymy się, że mogliśmy ponownie  zaprosić wyśmienitego  fachowca i praktyka, który bardzo chwalił polskich florystów. Jak zauważył: „…pracujemy szybko, dokładnie i konsekwentnie…”. Również był zachwycony hurtownią oraz jakością  roślin i materiałów dostępnych w Prestige-Kwiaty w Opolu.

Przy tej okazji dziękujemy prowadzącemu, wszystkim uczestnikom, współpracownikom i partnerom, a w szczególności ForumKwiatowe.pl za objęcie tego wydarzenia patronatem medialnym.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne warsztaty i do śledzenia naszego profilu FB.

Marcin Duda

Zdjęcia: PKFOTO.PL

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o