Pachnąca nauka w Zespole Szkół w Jaworze

10/10/2013

–  prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego

Jaworski „Medyk” idzie z duchem czasu. Od września dyrekcja Zespołu Szkół zdecydowała się uruchomić nowy kierunek, przygotowujący do zawodu przyszłych florystów. Młodzież i osoby dorosłe mogą nie tylko zdobyć kwalifikacje, ale także odnaleźć nowe pokłady inspiracji i pomysłów. Zespół Szkół w Jaworze to placówka regionalna z ponad sześćdziesięcioletnią tradycją, którego organem prowadzącym jest samorząd Województwa Dolnośląskiego. Uchwałą samorządu wyrażono zgodę na prowadzenie kształcenia w tym pięknym i kwitnącym zawodzie. Wychodząc naprzeciw szerokiemu zainteresowaniu, naukę na tym kierunku w roku bieżącym podjęło ponad 40 słuchaczy, potwierdzając tym samym trafność starań szkoły o wzbogacenie oferty kształcenia. Interdyscyplinarne przygotowanie pozwoli absolwentom być w pełni kompetentnymi, samodzielnymi i kreatywnymi pracownikami, znającymi wszystkie procesy florystyczne. Pomogą słuchaczom wykwalifikowani pedagodzy, m. in. mistrz florystyki Monika Bębenek, która w miniony piątek 4 października przygotowała wyjątkowy pokaz. Kompozycje uświetniły uroczystą inaugurację roku szkolnego połączoną z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Materiały florystyczne na tę okazję dostarczyła firma „Victoria” Grzegorza Woźniaka.

jawor2

Dyrektor szkoły, Dorota Subocz, na początku uroczystości powitała przybyłych gości, grono pedagogiczne, pracowników obsługi i administracji oraz, szczególnie gorąco, licznie przybyłych słuchaczy. Po zakończeniu części oficjalnej, mistrzyni florystyki, Monika Bębenek, odkrywała tajniki kwiatowych dekoracji. Pani Monika prowadzi warsztaty w całej Polsce i nie tylko, jest także autorką wielu publikacji florystycznych. W 2007 r. uzyskała tytuł Międzynarodowego Sędziego Sztuki Florystycznej w Amsterdamie. Prowadzi szkołę Kwitnące Horyzonty – Edukacja Florystyczna w Opolu, a od tego roku będzie uczyła sztuki układania kwiatów także jaworskich słuchaczy. Po niezwykle inspirującym pokazie słuchacze kierunku florysta, na początek pachnącej przygody z kwiatami, otrzymali od sponsorów prezenty.

Uroczystości zakończyło integracyjne spotkanie studentów wszystkich kierunków. Zadowoleni, szczególnie z przyjaznej atmosfery, mówią o szkole, że nie przypomina żadnej innej. Wszyscy jej pracownicy dbają o to, aby każdy uczeń czuł się potrzebny i ważny. Jaworski „Medyk” poprawia wizerunek szkoły w ogóle, a na dodatek oferowane kierunki szkolenia wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Mam głęboką nadzieję – mówi dyrektor szkoły – że nasz nowy kierunek, ożywi kolorami i pomysłami nastroje w szkole i w życiu, i każdego obdarzy pięknymi inspiracjami do pracy, uczenia się i obcowania z drugim człowiekiem. Wszyscy zastanawiali się, dlaczego kierunek florystyczny w jaworskim Medyku? Przede wszystkim dlatego, że stanowi jedną z gałęzi leczenia poprzez sztukę. A jak wiemy, wszelkie formy terapeutycznego działania i pomagania innym, a także upiększania i ulepszania świata popieramy w naszej szkole całym sercem. Wszystkie nasze kierunki kształcenia są wyciągnięciem ręki do drugiego człowieka, są pracą dla ludzi i z ludźmi, i po to, by wędrówka przez życie stawała się łatwiejsza, a już od dziś ładniejsza.

Społeczność Zespołu Szkół w Jaworze”Medyk”

 jawor3

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl