Panatone właśnie ogłosił kolor roku 2024. Został nim brzoskwiniowy odcień o nazwie 13-1023 Peach Fuzz. Według Leatrice Eiseman, dyrektorki wykonawczej Pantone Color Institute kolor ten reprezentuje troskę o siebie i innych oraz odzwierciedla nasze wrodzone pragnienie do tworzenia i pielęgnowania więzi międzyludzkich.


Reklama

Jaki jest Peach Fuzz?

Wrażliwy, słodki i zwiewny, ale też nowoczesny. Peach Fuzz to subtelnie zmysłowy brzoskwiniowy odcień przynoszący uczucie życzliwości i czułości, przekazujący przesłanie troski i dzielenia się, wspólnoty i współpracy. Ten ciepły i przytulny kolor podkreśla nasze pragnienie bycia razem z innymi, cieszenia się chwilą spokoju i poczuciem bezpieczeństwa. PANTONE 13-1023 Peach Fuzz prezentuje świeże podejście do nowej, nowoczesnej miękkości. Atrakcyjny brzoskwiniowy odcień delikatnie osadzony pomiędzy różem i pomarańczą, wprowadza atmosferę spokoju, oferując nam przestrzeń do bycia, odczuwania, uzdrawiania i rozkwitu. Kolor ten pomaga odnaleźć spokój wewnętrzny, wpływając tym samym na nasze samopoczucie. Choć koncentruje się na ludzkim doświadczeniu wzbogacania i pielęgnowania umysłu, ciała i duszy, jest to także wyrafinowany, nowoczesny kolor, którego delikatna lekkość jest dyskretna, ale efektywna, wnosząca piękno do cyfrowego świata. Ten poetycki i romantyczny, czysty brzoskwiniowy odcień z klimatem vintage odzwierciedla przeszłość, ale został odnowiony we współczesnej atmosferze.

Dalia ‘Lakeview Peach Fuzz’
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/22658804362764991/

Dlaczego Peach Fuzz 13-1023 został wybrany kolorem roku 2024 Pantone?

W czasach zamieszania w wielu aspektach naszego życia nasza potrzeba opieki, empatii i współczucia staje się coraz silniejsza, podobnie jak nasze wyobrażenie o spokojniejszej przyszłości. Przypomina się nam, że istotną częścią życia jest posiadanie dobrego zdrowia, wytrzymałości i siły. Że w świecie, który często kładzie nacisk na produktywność i osiągnięcia, niezwykle ważne jest, abyśmy zdali sobie sprawę ze znaczenia wspierania naszego wewnętrznego ja i znajdowania chwil wytchnienia, kreatywności, kontaktu międzyludzkiego pośród zgiełku współczesnego życia. Ponownie oceniamy to, co jest ważne i wybieramy sposób, w jaki chcemy żyć.

Dokonując ponownej kalibracji naszych priorytetów, aby dostosować je do naszych wewnętrznych wartości, koncentrujemy się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu, zarówno psychicznym, jak i fizycznym, oraz cenimy to, co wyjątkowe — ciepło i komfort spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną lub po prostu poświęcenie chwili czasu dla siebie. Kolor Roku 2024 miał odzwierciedlać nasze tendencje i odczucia, ale też mieć bardziej współczesną atmosferę. Peach Fuzz okazał się idealny – jego delikatna lekkość i zwiewna prezencja unoszą nas w przyszłość.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl