Dekoracja letniego stołu z pelargoniami

Trudno o coś bardziej przyjemnego jak spożywanie posiłków na świeżym powietrzu latem z rodziną i przyjaciółmi. Dekoracje stołu wykonane z wielką dbałością o detale, które tworzą uroczą atmosferę są prawie tak samo ważne jak potrawy i napoje. Pelargonie świetnie nadają się do letnich dekoracji, ponieważ dzięki swoim cudownym kolorom i bogatym kwiatom wpisują się w letnią aurę i potęgują pozytywne emocje. Poza tym można je wyeksponować w doniczkach lub jako kwiaty cięte, a szeroka gama kolorów i kształtów sprawia, że pasują do każdego stylu i smaku.
 
Pelargonia

Piękna dekoracja stołu: szybko i prosto

Nawet jeśli goście są u progu naszych drzwi, zdążymy szybko przygotować kompozycję z pelargonii. Najprostszym rozwiązaniem jest umieszczenie jej w ładnym naczyniu na stole. Rabatowe oraz wielkokwiatowe odmiany nadają się szczególnie jako rośliny doniczkowe. Dzięki bujnym kwiatom wyglądają niczym bukiet letnich kwiatów.
 
Pelargonia
 
Cięte pelargonie można również przy niewielkim wysiłku przekształcić w piękne dekoracje stołu. Wystarczy umieścić kolorowe, pojedyncze kwiaty w małych wazonach lub szklankach i ustawić na stole, żeby stworzyć efektowną dekorację. Dodatkowo szklaną, płaską misę można udekorować samymi liśćmi i kwiatostanami pelargonii. Kolorowe kwiaty pelargonii w płaskim szklanym naczyniu przypominają lilie wodne na oczku wodnym. Woda w naczyniu sprawia, że nawet w upalne dni zachowają świeżość.

Dekoracje stołu niczym letnia łąka

Kolorowa letnia łąka jest piękna, ale trudno o nią w mieście. Dzięki blaskowi kolorów, pelargonie mogą być używane do tworzenia pięknych dekoracji stołu przypominających letnią łąkę w pełnym rozkwicie.

Przygotowanie tej czarującej, przyciągającej wzrok kompozycji nie jest skomplikowane, choć wymaga odrobiny cierpliwości i finezji. Wystarczy podłużny szklany wazon, gumki, liście i kwiaty pelargonii, małe, dekoracyjne ogórki antylskie, kwiaty tobołków polnych i ozdobne trawy. Należy naciągnąć gumki na całej długości wzdłuż i w poprzek naczynia, tworząc na górze coś w rodzaju siatki. Następnie po dodaniu niewielkiej ilości wody należy umieścić pomiędzy gumkami kwiaty tobołków, liście i kwiaty pelargonii oraz trawę o różnej długości, aby uzyskać aranżację przypominającą bukiet. Ostatnim akcentem jest ostrożne umieszczenie małych ozdobnych ogórków na gumowej siatce pomiędzy łodygami roślin. Gotowe!

 
Pelargonia
 

Równie urzekająca, ale o wiele szybsza i łatwiejsza do wykonania jest ta radosna dekoracja stołu, która przypomina letnią łąkę. Wystarczy napełnić małe szklanki wodą, ustawić je na prostokątnej drewnianej tacy i przyozdobić różnymi rodzajami liści i kwiatów pelargonii o różnej długości łodyg. Uroku tej kompozycji nadają małe gałązki eukaliptusa.

 
Pelargonia
 

Pomysłowa dekoracja odświętnego stołu

Ta artystyczna dekoracja stołu z pelargoniami przypominająca lilię wodną jest zaskakująco łatwa do wykonania. Potrzebna jest okrągła, szklana miseczka, liście eukaliptusa oraz cięte liście i kwiaty pelargonii w różnych kolorach. Najpierw należy wyłożyć szklaną miskę ozdobnymi, okrągłymi liśćmi eukaliptusa a następnie dodać trochę wody i umieścić wewnątrz liście i kwiaty pelargonii. Szczególnie ładnie prezentuje się kilka zaaranżowanych obok siebie takich miseczek.

 
Pelargonia
 

Kwiatowe powitanie

Pojedynczy, cięty kwiat pelargonii wyeksponowany na pokarbowanym liściu kapusty z pewnością będzie miłą niespodzianką dla gości. Wystarczy połączyć jeden lub dwa liście kapusty z ciętą pelargonią, żeby stworzyć miniaturowy bukiecik i wyeksponować go na każdym talerzu. W razie potrzeby można go umieścić we fiolce wypełnionej wodą.

Wskazówka: Zastosowanie jadalnych pachnących pelargonii w połączeniu z sosem do sałatek, przemieni dekorację w smaczną przekąskę.

www.pelargoniumforeurope.com
Facebook/MojaPelargonia
 
Pelargonia
 
Pelargonia
 


A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl