Według chińskiego horoskopu 2021 był rokiem bawoła, którego symbolizuje harmonia, niezłomność i sumienna praca. Miał to być czas sprzyjający podnoszeniu swoich kompetencji i poszukiwaniu dodatkowych możliwości rozwoju. Niestety był to też kolejny rok pod znakiem COVID 19, a branża kwiatowa nie otrząsnęła się jeszcze ze skutków wywołanych pandemią.

W minionym roku towarzyszyła nam niepewność i ograniczenia, pojawiały się kłopoty z międzynarodowymi dostawami kwiatów, a na początku roku nie odbyły się najważniejsze branżowe imprezy targowe. Lato było czasem, w którym cieszyliśmy się normalnością, branża ślubna zaczęła się podnosić z bezruchu i.. znowu nastąpił pandemiczny klincz, który nie ominął również naszego zespołu. Nie poddajemy się jednak, wiemy, że na nas liczycie i nas oglądacie, co pokazują liczby. Pokusiliśmy się o małe podsumowanie i sprawdziliśmy jak wyglądały nasze statystyki w 2021 roku. Oto one:

Stronę ForumKwiatowe.pl w 2021 roku wg. Google Analytics odwiedziło:
Użytkownicy: ponad 280 tys. (35% więcej niż w 2020 r.)
Odsłony: 1 milion 100 tys. (18% więcej niż w 2020 r.)

Pięknie Wam za to dziękujemy! W 2021 roku staraliśmy się dostarczać Wam nieco więcej treści inspiracyjnych i edukacyjnych. Powtórka materiału pozwala floryście wyłapać ewentualne braki i zorientować się w tym co wymaga przypomnienia albo wręcz dokształcenia. Wiemy, że floryście potrzebna jest biegłość w znajomości i posługiwaniu się roślinami. Obsługa klienta w kwiaciarni musi przebiegać sprawnie, często brakuje czasu na myślenie. Na wykonanie bukietu jest kilka – kilkanaście minut, a florysta w tym czasie musi przebyć drogę od pomysłu do realizacji. Staraliśmy się więc pokazywać style i układy kompozycyjne we wszystkich możliwych rodzajach prac florystycznych, zaprezentowaliśmy dziesiątki bukietów, podpowiadaliśmy jak dobierać rośliny i je łączyć. Mamy nadzieję, że publikowany przez nas na przestrzeni minionego roku materiał był pomocny i inspirujący.

Staraliśmy się także zwrócić Waszą uwagę na proces sprzedaży, na jego elementy i czynniki, które grają istotną rolę w rozwijaniu kwiatowego biznesu. Tego typu wiedza może przydać się każdemu floryście. Żaden klient nie powinien florysty-sprzedawcy zaskoczyć, nie powinien on czuć lęku, kiedy stanie za ladą kwiaciarni.

Relacje i wydarzenia
Czas pandemii to czas utrudnień w przemieszczaniu się i organizowaniu imprez. Staraliśmy się wypełnić tę pustkę i pokazywać co działo się w tym czasie we florystyce zarówno u nas w kraju jak i za granicą. Były więc relacje z imprez, w tym z jedynych targów w tym roku (Gardenia), prezentacje prac florystów z całego świata, oraz dokumentujące te wydarzenia nasze galerie zdjęć. Zrobiliśmy także kolejny krok do przodu publikując wywiady z czołowymi florystami z Polski.

Kwiaty doniczkowe
Już od dłuższego czasu rośliny w domu przeżywają swój renesans. Pandemia wzmocniła ten trend, wiele osób pragnie urządzić sobie małą dżunglę w domowym zaciszu. Przygotowaliśmy wiec osobny dział roślin doniczkowych, gdzie floryści, ale także ich klienci znajdą informacje na temat ich dostępności na rynku, pielęgnacji, wskazówki odnośnie zakupów i inne.

Floryści dla WOŚP
Już 12ty raz z rzędu zorganizowaliśmy największą akcję charytatywną branży kwiatowej. Wzięli w niej udział floryści z całej Polski oraz hurtownicy, importerzy, dystrybutorzy, sieć kwiatowa. Efektem tego pospolitego ruszenia ludzi dobrej woli były bukiety wręczane gościom i sponsorom podczas 29 Finału WOŚP w studio TVN w Warszawie. Jak każdego roku naszej akcji towarzyszyły niesamowite emocje.

Co w 2022?

Jesteśmy z Wami! Planujemy kolejną edycję akcji charytatywnej “Floryści dla WOŚP”. We współpracy z naszym autorami szykujemy cały cykl artykułów edukacyjnych, nie zabraknie także wiadomości ze świata, kolejnych relacji z imprez i oczywiście wywiadów. Mamy nadzieję, że uda nam się Was pozytywnie zaskoczyć. W końcu – odwołując się raz jeszcze do chińskiego horoskopu – w 2022 roku będzie nam patronował Tygrys, mocny i ambitny znak, który sprzyja realizowaniu ambitnych przedsięwzięć. Życzymy Wam więc wielu udanych florystycznych wyzwań i oraz sukcesów, które dalece wykroczą poza Wasze oczekiwania!

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl