Zapewne nigdy święta Bożego Narodzenia nie będą tak piękne jak w dzieciństwie. Z kolei żadne inne wspomnienia nie są tak silne jak te, które dotyczą gwiazdki. Buty czy worek św. Mikołaja wypełniony po brzegi prezentami, pięknie ubrana, migocząca światełkami choinka, świątecznie przystrojony dom, ładnie zapakowane prezenty oraz wszechobecny nastrój rodzinnej miłości – pozostają z nami na długie lata. Poinsecja jest jednym z tradycyjnych elementów świątecznych, który jest pięknym, kolorowym motywem przewodnim tych wyjątkowych świąt. Dzięki niej możemy zmienić każdą choinkę, kalendarz czy wieniec adwentowy, świąteczny stół czy prezenty w przepiękne i niepowtarzalne aranżacje. Wiodące tematy tegorocznej kampanii Stars for Europe pokazują i podkreślają te najważniejsze chwile i obrazy z dzieciństwa, łącząc je bezpośrednio z poinsecją. Dzięki temu staje się ona jeszcze bardziej szczególna i wyjątkowa.

Choinka: Magiczne chwile z poinsecjami

2016-poinsecja-choinka-bombka-02-pl

2016-poinsecja-choinka-bombka-01-pl

 

Dla większości z nas udekorowana choinka jest najmocniejszym i najbardziej wyrazistym wspomnieniem Bożego Narodzenia. Przystrojone świeżymi przykwiatkami poinsecji drzewko nabiera szczególnego charakteru. Aby wykonać taką ozdobę należy owinąć bryłę korzeniową miniaturowej, dwubarwnej poinsecji w wilgotny mech. Poinsecję, zdobiącą czubek choinki, należy umieścić w szklanej próbówce z wodą, którą należy owinąć zieloną taśmą i przymocować do drzewka za pomocą drutu. Miniaturowe poinsecje można delikatnie podlewać, lub zdejmując z choinki, zanurzać w pojemniku z wodą.

 

2016-poinsecja-zrob-to-sam-choinka-ozdoba-06-pl

2016-poinsecja-zrob-to-sam-choinka-ozdoba-07-pl
2016-poinsecja-choinka-bombka-03-pl

 

Klasyczna choinka może zostać zastąpiona. Powyginana gałąź, którą przynieśliśmy z zimowego spaceru po lesie lub ogrodzie udekorowana jabłuszkami i poinsecją stanowi piękny element dekoracyjny. Korzenie czerwonej, miniaturowej poinsecji zostały owinięte wilgotnym mchem. Wszystko umocowane zostało za pomocą cienkiego drucika, z którego została zrobiona też zawieszka.

 

Czekając na Święta: szczęśliwe chwile z poinsecją

W wielu europejskich krajach wieńce adwentowe, kalendarze i buty św. Mikołaja są jednymi z najważniejszych symboli zbliżającego się Bożego Narodzenia. Dzieci wyjątkowo je lubią, ponieważ uprzyjemniają im one oczekiwanie na Wigilię. Z kolei dla dorosłych są to elementy, które najbardziej zapadają w pamięć.

 

2016-poinsecja-kalendarz-adwentowy-01-pl

2016-poinsecja-kalendarz-adwentowy-02-pl

 

Żadna świąteczna dekoracja nie umila bardziej czasu oczekiwania na święta, niż kalendarz adwentowy, ze swoimi 24 niespodziankami. Do wykonania takiej minimalistycznej wersji kalendarza potrzebna jest drewniana tablica lub fragment ściany, do której zostaną przybite gwoździe z liczbami, poinsecje i inne elementy dekoracyjne. Pocztówki z nostalgicznymi, świątecznymi motywami nadają całości wyjątkowy, osobisty charakter. Miniaturowe poinsecje można umieścić w ozdobnych świątecznych torebkach, a cięte poinsecje w próbówkach z wodą. Taką dekorację można wykonać na każdej innej powierzchni czy korkowej tablicy.

 

2016-weihnachtsstern-diy-adventskalender-01_20161121015954_pl

 

Styl vintage: kalendarz adwentowy w kształcie choinki. Ten kalendarz adwentowy jest atrakcją w sezonie świątecznym i prawdziwą perełką dla wszystkich fanów poinsecji. Wykonanie go wymaga trochę czasu i umiejętności rękodzielniczych. Upewnij się zatem, że zaczniesz w odpowiednim czasie. Do wykonania aranżacji potrzebny jest ok. 120 cm stojak, białe deski różnej długości, duża drewniana gwiazda dekoracyjna. Do dekoracji: papierowe kubki, papierowe torebki, filc, narzędzia, bibuła, wstążka, drewniane koraliki, pistolet do klejenia na gorąco, gliniane doniczki, taśma dwustronna, naklejki z numerami, słodycze, miniaturowe poinsecje, drut.

 

2016-poinsecja-wieniec-adwentowy-dekoracja-sciany-pl

 

Oryginalność nie do pominięcia: Poinsecje są nie tylko ładna dekoracją stołu czy parapetu, ale mogą zdobić też ściany. Poinsecje umieszczone w małych torebkach na ścianie będą stanowić miłą świąteczną dekorację. Umieszczone je w torebkach z numerkami mogą stać się alternatywą dla adwentowego wieńca. Po prostu dodawaj jedną torebeczkę w każdą niedzielę Adwentu.

 

Nostalgiczne zawieszki z poinsecją

zawieszki z poinsecją

 

Wspomnienia świątecznych chwil z dzieciństwa bardzo często zostają z nami na długie lata. Stare fotografie przypominające szczęśliwe chwile oraz kartki świąteczne od rodziny i przyjaciół, przyczepione klamerkami do sznura rozciągniętego wzdłuż pokoju czy kuchni, stworzą oryginalną kompozycję. Wystarczy powiesić pomiędzy zdjęciami i kartkami gałązki jodły kaukaskiej i jałowca, oraz różne małe dekoracje świąteczne oraz cięte poinsecje w pojemniczkach z wodą.

 

zawieszki z poinsecją

zawieszki z poinsecją

 

Miniaturowe poinsecje wraz z doniczkami umieszczone w kartonowych, własnoręcznie wykonanych rożkach, będą zachwycać domowników. Złote druciki do fajki mogą posłużyć jako zaczepy do wieszania. Poinsecje powinny być umieszczone w osłonkach tak, by woda nie przeciekała podczas podlewania. Należy je jednak podlewać z umiarem co dwa, trzy dni, letnią wodą. Aby zapobiec kapaniu, można roślinę wyjąć z rożka i następnie podlać.

 

2016-poinsecja-swiateczna-skarpeta-pl

 

Poinsecja w dekoracyjnej skarpecie. Świąteczne skarpety są tradycją pochodzącą z regionu Anglo-saksońskiego. Tradycja została przejęta przez inne kraje. Cięta poinsecja, gałązki jodły kaukaskiej, białe szyszki i odpowiednio dobrane dekoracje świąteczne w świątecznej skarpecie stanowią piękną dekorację na drzwi. Umieszczona w szklanej fiolce poinsecja zachowa świeżość przez dwa tygodnie.

 

2016-poinsecja-drzwi-pl
Dekoracja z poinsecją na drzwi. Tradycyjnie w mikołajki głównie dzieci otrzymują małe prezenty. Dorośli jednak też lubią otrzymywać małe co nieco. Pięknie ubarwiona poinsecja będzie zawsze odpowiednim podarunkiem świątecznym. Po prostu umieść ją w materiałowej torbie w korespondującym kolorze, dodaj parę świątecznych dekoracji i powieś na drzwiach poprzedniego wieczoru.
Rada: ponieważ poinsecje są bardzo czułe na zimno i przeciągi nie należy wieszać naszej torebki na drzwiach wyjściowych.

 

Wesołych Świąt: Prezenty udekorowane poinsecjami

2016-poinsecja-prezent-05-pl

 

Święta Bożego Narodzenia to czas wręczania prezentów. Pięknie ozdobione opakowania są prawie tak ważne jak sam prezent. Cięta poinsecja, z kolorowymi, pięknymi przylistkami w kształcie gwiazdy, nadaje się do tego szczególnie. Przykwiatki należy przymocować w miejscu, gdzie wstążka się przecina i przyciąć jak najkrócej łodygi – im mniej jej będzie widać, tym efekt będzie lepszy. Alternatywa bukietu: sześć miniaturowych poinsecji w doniczkach, w trzech kolorach w płaskim, ozdobnym pudełku, przystrojonym efektowną wstążką. Rada: osłonki na doniczki zapobiegną wyciekowi wody czy wysypaniu ziemi.

 

2016-poinsecja-prezent-03-pl

SfE_Logo

autor: Stars For Europe

www.sfe-web.com.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl