Okazuje się, że poinsecje i design od jakiegoś czasu idą w parze. Zwłaszcza, że poinsecja, czyli gwiazda betlejemska ma ogromny potencjał, z którym prawie żadna inna, kwitnąca zimą roślina nie może się równać pod względem wszechstronności i dekoracyjności. Dzięki szerokiej gamie kolorów, rozmiarów jest nie tylko ulubioną rośliną doniczkową, ale także w wersji ciętej przyćmiewa większość zimowych kwiatów. Dzięki okazałym przylistkom i wyjątkowo długiej żywotności w wazonie jest wymarzonym materiałem do nowoczesnych kompozycji kwiatowych.

Kwiatowe arcydzieła w delikatnych odcieniach różu

Wysadzane gwiazdkami: w tym magicznym, w romantycznych odcieniach różu wieńcu adwentowym, cięte poinsecje zostały ułożone blisko siebie w ringu z gąbki florystycznej. Efektowne przylistki w różowym i morelowym kolorze tworzą prawdziwą eksplozję kolorów. Poinsecje zostały połączone z kolorowymi, suszonymi, kwiatami m.in. z gliksją i trawami, takimi jak dmuszka (ogon królika), a także długimi pędami wierzby. Całość uzupełniają bombki choinkowe, różowe świece i inne pasujące dodatki.

Zdjęcie powyżej jest dowodem na to, że prosty styl green living i odważne kwiatowe kreacje nie muszą się wykluczać. Różowe poinsecje z ogromnymi kwiatami są prawdziwym hitem. Wraz ze świeżymi gałązkami eukaliptusa i ostrokrzewu okółkowego, kolorowym i naturalnym miskantem i dmuszką tworzą szykowną aranżację, która gwarantuje świąteczny klimat w okresie Bożego Narodzenia.

Designerskie kompozycje z poinsecjami w chłodnych odcieniach błękitu i bieli

Kontrast z minimalistycznym wnętrzem sprawia, że ta stylowa, wisząca dekoracja z ciętych poinsecji i suszonych kwiatów wygląda imponująco. Połączenie subtelnych odcieni błękitu, szarości i naturalnych kolorów podkreśla urok białych i kremowych poinsecji. Prosta dekoracja stołu sprytnie nawiązuje do spektakularnej dekoracji sufitu, nie odwracając od niej uwagi.

W tym minimalistycznym, skandynawskim wnętrzu artystycznie zaaranżowany wieniec adwentowy z ciętych poinsecji, eszewerii (sukulenty) i mieszanych suszonych kwiatów jest kolejnym świątecznym akcentem.

Subtelne odcienie błękitu, szarości i naturalnych odcieni współgrają z białymi i kremowymi poinsecjami. Wystarczy wieniec z gąbki florystycznej  i odrobina wprawy, żeby samemu wykonać taką aranżację. Uwaga: dokładnie namocz gąbkę przed włożeniem do niej ciętych poinsecji.

W tym minimalistycznym, skandynawskim wnętrzu nowoczesna, adwentowa kompozycja z ciętych poinsecji i różnych suszonych kwiatów stanowi stylowy i wyrafinowany akcent. Połączenie kolorów naturalnych, niebieskich i białych wybija się w tym pomieszczeniu, tworząc harmonijną całość. Uwaga: Upewnij się, że między świecą a użytymi elementami kwiatowymi jest wystarczająco dużo miejsca.

Stylowe kwiatowe prezenty z ciętymi poinsecjami

Jeśli w ostatnich tygodniach roku udajesz się do kwiaciarni lub centrum ogrodniczego, żeby kupić stylowy, nowoczesny prezent z kwiatów, pomyśl o poinsecji. Cięte poinsecje można wykorzystać do tworzenia niezwykłych bukietów, które z pewnością zachwycą nawet najbardziej wymagające osoby.

Śnij w kolorze niebieskim, białym i kremowym. W obu kompozycjach cięte białe i kremowe poinsecje zostały połączone z różnymi, suszonymi kwiatami.

Błękit niektórych elementów tworzy dekoracyjne akcenty i uderzający kontrast z dominującymi białymi, kremowymi i neutralnymi odcieniami. Wskazówka: jeśli umieścisz poinsecje w próbówkach  wypełnionych wodą, wazon jest niepotrzebny.

Piękne opakowanie jest prawie tak samo ważne jak sam prezent. Jeśli cenisz sobie zrównoważony rozwój, zamiast papieru możesz użyć tkaniny. Cięte poinsecje z przylistkami w kształcie gwiazdy są idealne do dekoracji świątecznych prezentów. Możesz również wykorzystać miniaturowe bukieciki z ciętych poinsecji i wybranych suszonych kwiatów do ozdobienia świątecznych podarunków.

Wskazówka: cięte poinsecje utrzymają świeżość do dwóch tygodni jeśli zaraz po przycięciu zanurzysz łodygi na kilka sekund w wodzie o temperaturze około 60 stopni, a następnie przełożysz do zimnej wody, aby nie wyciekał sok mleczny.


Źródło: Kampania unijna Stars Unite Europe.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl