Gwiazda betlejemska, czyli poinsecja roztacza wokół siebie świąteczną aurę w okresie bożonarodzeniowym dzięki przylistkom w kształcie gwiazdy w wyrazistych kolorach. Dla wielu osób stanowi ona taki sam element dekoracji bożonarodzeniowej jak wieniec. Dlaczego więc ich nie połączyć? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów, jak samemu stworzyć wieńce adwentowe z wykorzystaniem gwiazdy betlejemskiej, by odpowiadały one różnym gustom i stylom.


Reklama

Wiszące cuda w stylu green living

Stylowa aranżacja w klimacie green living. Ta wisząca kompozycja, która zajmuje mało miejsca, stanowi alternatywę dla klasycznego wieńca bożonarodzeniowego. Jej elegancki wygląd sprawia, że wydaje się trudna do wykonania, natomiast można ją z łatwością wykonać w domu.

Podstawą tej kompozycji jest słomiany wieniec pokryty mchem i owocami ligustru, do którego dołączone są różne porośnięte gałązki, w tym gałązki sosny. Gwiazda betlejemska włożona jest do probówek wypełnionych wodą.

Wieniec skomponowany z jodły szlachetnej z czterema świeczkami umieszczonymi na podstawkach. Szyszki, gałązki modrzewia oraz cięte przylistki gwiazdy betlejemskiej w probówkach wypełnionych wodą zostały wplecione w wieniec.

Z ośmioma świeczkami zamiast tradycyjnych czterech, ten wiszący stroik nie jest typowym wieńcem adwentowym, natomiast z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym mniej tradycyjne rozwiązania. Udekorowany bombkami, gałązkami oraz miniaturowymi poinsecjami świecznik stanowi atrakcyjny główny element świątecznej dekoracji.
Wskazówka: poinsecje należy podlewać regularnie małą ilością wody, unikając przelania.

Krok po kroku: wieńce adwentowe dla miłośników stylu vintage

Podstawą tego nietypowego stroika bożonarodzeniowego jest stara metalowa taca. Z łatwością nadasz jej styl country, tworząc przytulną kompozycję bez gałązek sosny czy jodły.

Do stworzenia takiego stroika potrzebna jest stara okrągła taca, cztery ozdobne świece w kształcie walca, miska, piankowe kule, poinsecje, mech, szyszki, woda oraz nożyce ogrodowe.

Krok 1: Umieść piankową kulkę w wodzie i poczekaj, aż całkowicie się nasączy.

Krok 2: Przytnij przylistki gwiazdy betlejemskiej i wbij je ciasno w piankową kulkę. Ważne: aby mieć pewność, że przylistki gwiazdy betlejemskiej zachowają świeżość do 2 tygodni, na kilka sekund zanurz je w ciepłej wodzie o temp. 60°C, a następnie przełóż do zimnej wody.

Krok 3: Na koniec, wyeksponuj kwiatową kulę na tacy razem ze świecami oraz szyszkami a przestrzeń między nimi wypełnij mchem.

Kompozycje w misach bez użycia iglaków

Misy stanowią świetną bazę pozwalającą stworzyć kreatywne wieńce adwentowe, czego przykładem są trzy poniższe kompozycje, przygotowane bez wykorzystania tradycyjnych gałęzi sosny czy świerku.

Stworzenie tego romantycznego, świątecznego stroika jest łatwe i nie pochłania czasu. Wystarczy umieścić nasączoną gąbkę florystyczną z kwiatami w odpowiedniej misie lub na tacy i udekorować ją świecami, ciętymi poinsecjami, różami, hortensjami i gałązkami jagód. Cięte poinsecje nadają kompozycjom kolorowy akcent i utrzymują je w klimacie bożonarodzeniowym. Aby mieć pewność, że zachowają świeżość, należy tuż po przycięciu zanurzyć łodygi na kilka sekund w ciepłej wodzie w temp. ok. 60°C, a następnie przełożyć do zimnej wody.

Stroik w eleganckim, industrialnym stylu w naturalnej ciepłej kolorystyce. Aby stworzyć taki elegancki stroik adwentowy, który wpisuje się w modną, pastelowo-różową tonację pomieszczenia, należy posadzić miniaturowe poinsecje i sukulenty w betonowej misie. Metalową obręcz, na której umieszczono wysokie pastelowo-różowe świece, udekoruj szyszkami sosny oraz powojnikami.

Ta miniaturowa kompozycja adwentowa zmieści się na najmniejszym stole, a także sprawdzi się jako świetny prezent. Aby stworzyć ją samodzielnie, należy posadzić małe poinsecje i eszewerie w małej ceramicznej misie i wkomponować w nie cztery podstawki ze szpikulcami, a następnie wypełnić luki świeżym, zielonym mchem. Na koniec, należy dobrać świece. Gotowe!

Wieńce adwentowe z zielonymi gałązkami sosny i kolorowymi poinsecjami

Poinsecje dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Szczególnie w przypadku ciętych oraz delikatnych, miniaturowych poinsecji mamy ogromny wybór, który umożliwia tworzenie rozmaitych, świątecznych dekoracji. Połączenie gałązek sosny z gwiazdą betlejemską ułatwia w krótkim czasie skomponowanie pięknego wieńca adwentowego.

Ta przypominająca płonące ognisko kompozycja utrzymana w naturalnym stylu zawiera gałązki świerku, sosny oraz jałowca, szyszki i cięte poinsecje w różnych, ciepłych odcieniach. Skomponowanie jej jest łatwe i szybkie. Należy umieścić na talerzu nasączone wodą kulki piankowe z kwiatami oraz dodać pasujące świece.

autor: Starsuniteeurope

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl