Promujemy kulturę wręczania kwiatów

17/01/2013

– nasz udział w 21 Finale WOŚP

Wprawdzie liczenie pieniędzy uzbieranych podczas 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ciągle jeszcze trwa, ale nasz udział w tegorocznej akcji jest już zdecydowanie za nami! Były to niezwykłe, szalenie intensywne dwa dni, po których można już tylko zasiąść w ciepłych pantoflach przed komputerem i zacząć… wspominać 🙂
A jest co!

W sobotę spotkaliśmy się u Joli Darskiej, która po raz kolejny udostępniła swoją pracownię sporej, bo prawie trzydziestoosobowej grupie. Każdy florysta przybył z uprzednio przygotowanymi, efektownymi kryzami, które doskonale sprawdziły się w telewizyjnym studio – bukiety były nie tylko widoczne, ale też wpisały się w barwny charakter Orkiestry. Wzbudziły także duże zainteresowanie wśród zgromadzonych gości, którzy często zatrzymywali się obok naszego stanowiska wyrażając zachwyt i zdziwienie nad ich oryginalną formą i urodą.

W pierwszym, „roboczym” dniu wspierały nas Monika Bębenek i Magda Birula-Białynicka ze szkoły florystycznej Kwitnące Horyzonty, które wzięły w swoje ręce organizację pracy i zarządzanie ekipą florystów. Pod kierownictwem obu pań prace szły sprawnie i zakończyły się wyjątkowo szybko: do godziny 18-tej mieliśmy gotowych 150 bukietów! Ekipa pracowała zgodnie i z pełnym zaangażowaniem w dobrej, przyjaznej atmosferze. Miłym gestem była obecność naszego sponsora. Pan Grzegorz Woźniak dotarł do nas już w sobotę i na zakończenie tego intensywnego dnia zaprosił wszystkich na kolację:)

Niedziela była dniem pełnym wrażeń i emocji, dla jednych być może większych, dla innych, może mniejszych, ale z pewnością dla każdego niezapomnianych. Mieliśmy swoje „gorące” chwile, które pomagały opanować Małgosia Antonik i Ewa Marchel, które z zimną krwią trzymały pieczę nad naszymi działaniami. Całej ekipie należą się słowa uznania, za wytrzymałość, wysiłek i pozytywną energię, obecną nawet pod koniec dnia, kiedy zmęczenie dawało się już we znaki. Mimo tych piętnastu intensywnych godzin spędzonych w studio, każdy chętnie brał po dwa bukiety i z rękami wyciągniętymi w górę przeciskał się przez stłoczony tłum. Łączył nas przecież nasz wspólny cel – promowanie kultury wręczania kwiatów.

W tym roku zostaliśmy zaproszeni przez Jurka Owsiaka do dodania kilku słów od Florystów (kto pamięta pierwszą akcję, kiedy to byliśmy jeszcze bukieciarkami?). W naszym imieniu przemówił pan Grzegorz Woźniak, który wyraził naszą wdzięczność za możliwość uczestnictwa w tej wspaniałej akcji i promowania kultury wręczania kwiatów.

Ogromnie cieszymy się, że kolejny raz udało się nam zrobić to, co najważniejsze: włożyć swój udział w szczytny cel jakim jest zakup sprzętu medycznego ratującego życie noworodków i niemowlaków, oraz wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

W tym miejscu pragniemy podziękować raz jeszcze wszystkim przybyłym Florystom i osobom towarzyszącym za Wasze zaangażowanie i wysiłek, oraz panu Grzegorzowi Woźniakowi z firmy Victoria za wsparcie sponsorskie.

Pragniemy także podziękować hurtowni kwiatów:

P.H.U. JOANNA Joanna Paszkowska, która kolejny rok z rzędu dostarczyła nam kwiaty w preferencyjnych cenach, oraz firmom:

Sprzedaż Kwiatów Johan Willemse,
Gospodarstwo Ogrodnicze Marcin Wawrzynowski,

a także firmie
PHM Bracia Darscy – za możliwość korzystania z pomieszczeń i zaufanie jakim nas obdarzono 🙂

Zapraszamy do naszego Albumu, gdzie można zobaczyć zdjęcia z pierwszego dnia – przygotowań oraz wspaniałą fotograficzną dokumentację autorstwa Agnieszki Zakrzewskiej.

 

O autorze
Julia Błaszczyk

Julia Błaszczyk

Webmasterka działająca w branży florystycznej, redaktorka i wydawca portalu ForumKwiatowe.pl, absolwentka Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK (Profesjonalny Trener Zarządzania MATRIK), absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie Firmą.