Żyjemy w czasach, w których wszystko zmienia się w szybkim tempie i… trudno jest dotrzymać kroku tym zmianom. Ciągła presja i ilość informacji, które do nas docierają może przytłaczać. Dlatego coraz chętniej koncentrujemy się na sprawach, które nas bezpośrednio dotyczą. Staramy się wyciszyć, zwolnić tempo, znaleźć własną przestrzeń. Poszukujemy spokoju i naturalności w pędzącym do przodu świecie. Ma to swoje odzwierciedlenie w dekoracjach kwiatowych.


Reklama

Gdy mniej znaczy więcej, a życie toczy się w wolniejszym tempie, to florystyka również idzie w nowym kierunku: redukcyjnym, subtelnym, naturalnym i czystym. Takie właśnie kompozycje znajdziemy w wydanym pod koniec 2020 r. albumie “PURE Style”, którego autorami są Klaus Wagener i jego żona Bernhild Wagener. Autorzy inspirowali się japandi – stylem w aranżacjach wnętrz, który łączy dwa, doskonale uzupełniające się kierunki: japoński i skandynawski. Ten pierwszy wnosi spokój, funkcjonalność i porządek. Drugi sprawia, że wnętrze jest bardziej przytulne i przyjazne dla domowników. W japandi każdy element dekoracyjny jest przemyślany i zachwyca mistrzowskim wykonaniem. Takie też są aranżacje zaprezentowane przez małżeństwo Wagenerów.

Tytułowy “pure style” (czysty styl) jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego człowieka. W dekoracjach florystycznych przekłada się to na pojedyncze i naturalne materiały, redukcję kolorów oraz podkreślenie niepozornych elementów kompozycji. Prace zaprezentowane w albumie podzielone zostały na sześć tematów, w których dominuje inny nastrój, kolor czy pora roku. Każda kompozycja została opatrzona ciekawym opisem użytych technik, roślin i materiałów. Komentarz autorów pozwala lepiej zrozumieć cechy stylu “pure” oraz jego zasady – np. dotyczące łączenia kolorów lub kształtów. Zdjęcia wykonano w nowoczesnych wnętrzach, dzięki czemu na 160 stronach znajdziemy wiele inspirujących pomysłów na dekoracje w pomieszczeniu.

Jest to pozycja, która z pewnością pobudza kreatywność i zachęca do własnych eksperymentów i poszukiwań. Idealna dla osób, które poszukują niebanalnych rozwiązań oraz chcą tworzyć nowoczesne, zgodne z duchem czasu aranżacje.

Album wydany został w dwóch językach: angielskim i niemieckim. Dostępny jest w sprzedaży wysyłkowej na stronie BLOOM’s – tutaj.

fot: blooms.de
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl