Rosyjscy floryści w Polsce

16/02/2013

Wkrótce będzie okazja aby zobaczyć dwóch florystów rosyjskich, którzy wystąpią 24 lutego podczas pokazu „Florystyczne Alleluja” w Hurtowni Kwiatów Róża w Katowicach. Vadim Kazanskiy i Roman Shtengauer, bo o nich mowa, to floryści, których wiele łączy.

Obydwaj pracują w kwiaciarni „Sibirskaya Orchidea” w Nowosybirsku, ukończyli też tą samą szkołę florystyczną: „Nicole” w Moskwie, są także mistrzami florystyki Rosji – Shtengauer zdobył puchar w 2010, a Kazanskiy rok później. Shtengauer doskonalił swoje umiejętności pod okiem takich florystów jak Annette Camping, Frank Pipper, Janos Szabo, Olaf Shrers. Kazanskiy również szkolił się u wiodących europejskich florystów, takich jak Peter Hess, Klaus Wagener czy Olaf Shrers.

Zarówno Shtengauer podobnie jak Kazanskiy brali udział w różnych konkursach regionalnych, w których obydwaj zajmowali wysokie lokaty. Floryści są także aktywni w dziedzinie Landartu i tutaj również mają się czym pochwalić: w 2011 zdobyli jako zespół drugie miejsce w międzynarodowym festiwalu Landart w Grindelwald, w Szwajcarii, a pierwsze miejsce głosami publiczności. Nie jest to jedyna impreza landartowa, w której brali udział. Pojawili się również na międzynarodowych konkursach w Pordenone we Włoszech, w Bazylei (Szwajcaria), oraz w Kaunas na Litwie.

Roman i Vadim mają na swoim koncie także międzynarodowe publikacje, między innymi w prestiżowym wydaniu International Floral Art, czy w magazynie w Fusion Flowers. Prace florystów ze świątecznego pokazu w Kownie, można zobaczyć również na naszym forum – zdjęcia są dostępne w Albumie. Jesteśmy ciekawi co pokażą podczas pokazu w Katowicach polskiej publiczności. Poniżej kilka zdjęć z ich wspólnego pokazu w 2011 roku.


Vadim Kazanskiy


Roman Shtengauer

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl