Już w najbliższą niedzielę, 12 marca, w Hurtowni Kwiatów Róża odbędzie się pokaz florystyczny pt.  Różana odsłona Wielkiej Nocy. Nasz portal jest patronem medialnym tego wydarzenia. Zapraszamy Was więc do Katowic po garść wiosenno – świątecznych inspiracji, których dostarczą Wam trzej znamienici floryści. Kto wystąpi? Będą to: Agnieszka Mitko-Kominek, Tomasz Max Kuczyński oraz gość z Niemiec, Markus Alexander Reinhold.O prowadzących możecie dowiedzieć się więcej z notek poniżej:

Markus Alexander Reinhold

Markus Alexander Reinhold

Nazywam się Markus Alexander Reinhold, mam 48 lat i mieszkam w Hamburgu. Z zawodu jestem ogrodnikiem i mistrzem florystyki. W Hamburgu mam swoją własną firmę „Markus A. Reinhold Floraldesign”. Moimi klientami są kwiaciarnie, centra ogrodnicze, importerzy i eksporterzy kwiatów. W mojej pracy najbardziej lubię możliwość integracji ludzi ze światem kwiatów i roślin. Dlatego podejmuję się różnych działań na styku tych dwóch światów. Prowadzę warsztaty florystyczne w pięciogwiazdkowym hotelu w Austrii adresowane do klienta ostatecznego. Szkolę pracowników kwiaciarń i centr ogrodniczych. Aranżuję wzorcownie w hurtowniach, dekoruję stoiska targowe, pracuję również jako projektant dla jednego z indyjskich eksporterów.
Różnorodność działań jakie wykonuję daje mi możliwość pełniejszej wizji rynku – począwszy od producenta, a skończywszy na kliencie ostatecznym.
Od kilku lat współpracuję z niemiecką firmą BLOOMS. Dzięki tej współpracy czerpię wiele inspiracji, które mogę rozwijać w swoich projektach, a także nawiązuje nowe kontakty, między innymi z takimi firmami jak OASIS, BUCO, WENZEL, ASA, LEHNER. Dla mnie bycie florystą to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja.
Odwiedźcie moją stronę: www.markus-reinhold-floraldesign.com

Agnieszka Mitko - Kominek

Agnieszka Mitko-Kominek

Jestem absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych, Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej, gdzie uzyskałam tytuł Mistrza Florystyki.
W 2009 roku uzyskałam certyfikat Krajowego Sędziego Florystycznego.
Chęć ciągłego działania utwierdziły mnie w przekonaniu, że florystyka jest dziedziną sztuki, w której można spontanicznie wyrażać siebie poprzez grę form, kształtów oraz barw, od tworzenia małych aranżacji kwiatowych poprzez niepowtarzalne ozdoby, aż do dużych kompozycji przestrzennych.
Prowadzę Pracownie Florystyczną we Wrocławiu. Realizuję projekty florystyczne, przygotowuję wystawy, prowadzę kursy, pokazy i szkolenia.

 Tomasz Max KuczyńskiTomasz Max Kuczyński

Jest absolwentem Akademii Marioli Miklaszewskiej w Warszawie. Posiada państwowy i branżowy tytuł mistrza florystyki. Ukończył wiele kursów florystycznych u polskich i zagranicznych mistrzów florystyki. Posiada wykształcenie plastyczne, studiował także architekturę wnętrz. Startował w wielu konkursach, brał udział w wystawach. Obecnie prowadzi wiele szkoleń i pokazów w całej Polsce i poza granicami kraju i właśnie to daje mu najwięcej przyjemności i satysfakcji. Pasjonuje się florystyką i sztuką.

Nagrody i osiągnięcia :

  • Międzynarodowy Mistrz Polski Juniorów we Florystyce 2005/2006
  • Międzynarodowy Mistrz Polski Juniorów we Florystyce 2010/2011
  • II Europejski Wicemistrz Juniorów we Florystyce 2011 EUROFLEURS – Anglia
  • 1 miejsce w konkursie na najbardziej innowacyjny pomysł podczas EUROFLEURS 2011
  • I Międzynarodowy Wicemistrz Polski we Florystyce 2012/2013
  • II miejsce na Międzynarodowym Konkursie OASIS® RAINBOW® 2012
  • Mistrz Polski we florystyce w kategorii seniorów 2014/2015
  • 4 miejsce podczas florystycznych mistrzostw Europy EUROPACUP 2016
  • Jest także oficjalnym ambasadorem firmy OASIS

 

Zapraszamy do kontaktu z redakcją – na trzy pierwsze osoby, które do nas napiszą czekają darmowe wejściówki na niedzielny pokaz. CZEKAMY NA WAS!! Piszcie na: [email protected]

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl