W piątek, 31 maja w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (koło Lublina) odbędzie się otwarcie nowej wystawy, która powinna zaciekawić wszystkich florystów inspirujących się sztuką i… kochających róże. Tytuł wystawy brzmi: „Róża do wszystkich rzeczy…”

Motywem przewodnim ekspozycji będzie oczywiście tytułowa róża – kwiat, który od wieków pojawia się w sztuce, literaturze i wszelkich elementach dekoracyjnych. W Muzeum w Kozłówce będzie można je podziwiać w każdej możliwej postaci: na obrazach, meblach, tkaninach, porcelanie i elementach dekoracyjnych rzemiosła artystycznego. Oprócz stałej ekspozycji Muzeum Zamoyskich zaprezentowane zostaną także zabytki wypożyczone z galerii, zbiorów prywatnych i muzeów, między innymi tkaniny z Wawelu i Wilanowa.

Uroczyste otwarcie odbędzie się 31 maja, o godzinie 12:00, w teatralni zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce.

Otwarciu towarzyszyć będzie wystawa kompozycji wykonanych z żywych róż. Pałacowe wnętrza zostaną udekorowane przez florystów z całej Polski, a zespołem pokieruje mistrz florystyki i zarazem pomysłodawca części florystycznej wystawy: Piotr Marzec. Zaplanowano także atrakcje dodatkowe, jak kiermasz produktów różanych oraz charytatywny pokaz mody „Być kobietą”.  Portal ForumKwiatowe.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Róża do wszystkich rzeczy…
By Jacek Karczmarz – Praca własna, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6640679
O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o