W tym roku mija 5 lat od czasu, gdy belgijska florystka Emily Avenson po raz pierwszy pozostawiła na ulicy samotny bukiecik dla przypadkowego przechodnia. Nie mogła się spodziewać, że ten prosty gest zyska popularność na całym świecie, a nawet doprowadzi do powstania święta o nazwie “(inter)National Lonely Bouquet Day” – Międzynarodowy Dzień Samotnego Bukietu. Inicjatywa belgijskiej florystki zdecydowanie przyjęła się i zyskała wielu naśladowców, w tym także florystów z Polski.

the-lonely-bouqett

Jak to możliwe, że taki prosty pomysł spodobał się tak wielu ludziom i jest kontynuowany już od tylu lat, a zainteresowanie nim wcale nie maleje? Może dlatego, że jest to bezinteresowny gest, którego celem jest niesienie radości i uśmiechu? Czy nie za takimi właśnie gestami tęsknimy w czasach wszechobecnej komercji?
Jakkolwiek by było, Dzień Samotnego Bukietu w sporej mierze zawdzięcza swój sukces działaniom internetowym, które pomogły rozpropagować ideę na cały świat. Każdy szczęśliwy znalazca może wysłać zdjęcie i złożyć podziękowania na specjalnej stronie internetowej, a każdy florysta może oznaczyć swoją lokalizację i również wysłać zdjęcia swoich bukietów. Istnieje też prężnie działający fanpage, który liczy sobie ok. 12 tys. użytkowników.

Dzień Samotnego Bukietu jest – niezależnie od idei bezinteresownego rozpowszechniania radości – również okazją do promowania własnej działalności florystycznej. W tym roku Dzień Samotnego Bukietu obchodzimy w niedzielę, 25 czerwca. Jesteśmy więc bardzo ciekawi, czy przygotowaliście już zestawy swoich bukiecików wzorem ubiegłych lat?

Więcej na temat “(inter)National Lonely Bouquet Day” możecie dowiedzieć się tu:

www.lonelybouquet.com
Międzynarodowy Dzień Samotnego Bukietu
Niech moc samotnego bukietu będzie z Wami!
Samotny bukiet

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl