16 lat temu ukazał się pierwszy numer na magazynu NDiO-Flora. Wówczas florystyka wydawała się zagadnieniem wąskim, wręcz niszowym. Ale jak każda branża, gdy się ją pozna, także i ta florystyczna okazała się bogata swą różnorodnością. Ostatnie kilkanaście lat jest tego potwierdzeniem. To czas, kiedy powstawały szkoły florystyczne, odbywały się liczne pokazy, warsztaty, targi i florystyczne gale. Wszystkie te edukacyjno-promocyjne działania inspirowały, pobudzały wyobraźnię i kształtowały zainteresowanie twórczością odbiegającą od rutyny i utartych szablonów.

NDIO-Flora

NDIO-Flora, praca: Pirjo KoppiSetny numer NDIO-Flora, praca: Pirjo Koppi

NDIO-Flora, praca: Per BenjaminSetny numer NDIO-Flora, praca: Per Benjamin

Dzisiaj nasi floryści uczestniczą w światowych wystawach i pokazach, zdobywają tytuły mistrzów i międzynarodowych jurorów, utrzymują kontakty z najlepszymi w tej branży na świecie. Umiejętności, wiedza i wzrost świadomości o możliwościach zaowocowały potrzebą twórczych poszukiwań.

Numer setny, który trafia do Państwa rąk, różni się od poprzednich. Jednak nie ma tu miejsca na autocelebrę, jak często przy takich okazjach bywa. Co zatem  prezentujemy? Trendy, mody, style? Nie tym razem. Bo najważniejsze jest indywidualne spojrzenie i własny styl. Dlatego do tworzenia setnego numeru zaprosiliśmy florystów, których dorobek świadczy o inwencji, wyobraźni i twórczym zapale. Niemal wszyscy zaproszeni do zaprezentowania się w czasopiśmie, zareagowali pozytywnie. Dzięki temu mogą Państwo zobaczyć prace tak różne jak ich autorzy. Zawsze jednak ciekawe, tworzone na miarę ich talentów.
Natomiast na miarę talentów zespołu będą redagowane kolejne i kolejne, i kolejne numery Naszego Domu i Ogrodu-Flory. Mam nadzieję, że będą one przydatne, inspirujące i zachęcające do  poszukiwań wyrafinowanych form i nietuzinkowych zestawień kolorystycznych. Bo wdzięczniejszego materiału niż kwiaty nie ma.

W numerze 100 przygotowaliśmy także 100 prezentów dla nowych prenumeratorów. Setka jest także wydana w języku angielskim.

NDIO-Flora, praca: Marek KucharskiSetny numer NDIO-Flora, praca: Marek Kucharski

NDIO-Flora, praca: Agnieszka StójSetny numer NDIO-Flora, praca: Agnieszka Stój

Setny numer NDIO-Flora, praca: Tamas MezzoffySetny numer NDIO-Flora

Setny numer NDIO-Flora, praca: Zygmunt SieradzanSetny numer NDIO-Flora

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl