Sezon tulipanowy otwarty…

20/01/2014 0

dzien-tulipana1

18 stycznia miało miejsce bardzo sympatyczne wydarzenie… szkoda tylko, że w odległym w Amsterdamie. Każdy, kto pojawił się na słynnym placu Dam mógł wziąć sobie bezpłatnie do dwudziestu pięknych, wyrośniętych tulipanów z cebulami. Było co brać, bo do rozdania przeznaczono 200 000 tulipanów!

Jaka to okazja? Holenderski Dzień Tulipana. W dniu tym hodowcy tych kwiatów organizuja specjalny „ogród”, do którego każdy może przyjść, zobaczyć bogate w kolory i kształty odmiany, a na koniec zabrać ze sobą darmowe cebule. Na tym atrakcje się nie kończą – organizowane są także liczne konkursy i promocje.

Wydarzenie organizowane jest od 2012 roku i cieszy się ogromną popularnością – w zeszłym roku było tu ponad 10 000 osób!

Jest to także dzień, w którym oficjalnie rozpoczyna się sezon tulipanowy, który potrwa do końca kwietnia. Jak wiadomo Holandia sprzedaje ogromne ilości tych kwiatów na całym świecie, a ich ilość szacuje się na 1,7 mld rocznie.

dzien-tulipana2

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o