Sky Planter wywróci ogrodnictwo do góry nogami

23/05/2014

Sky Planter by Patrick Morris z firmy Boskee to innowacyjne podejście do nasadzeń stawiające ogrodnictwo na głowie – dosłownie!

Nowozelandzka koncepcja zawieszonych do góry nogami doniczek to propozycja zarówno do domu, jak i biura oraz miejsc użyteczności publicznej.

do-gory-nogami

Dzięki specjalnemu systemowi nawadniania, który stopniowo zaopatruje roślinę w wodę, oszczędza się według producenta aż do 80% wody w porównaniu z podlewaniem roślin zasadzonych w tradycyjnych donicach. Dodatkowo zbiornik wody należy uzupełniać jedynie mniej więcej raz na dwa tygodnie w zależności od rozmiaru Sky Planter, klimatu oraz rośliny.

Sky Planter to nie tylko ciekawe designerskie rozwiązanie, ale także doskonały pomysł dla małych przestrzeni, do których czasami ciężko wprowadzić żywe rośliny. Jedynym ograniczeniem w umieszczeniu tego rodzaju donic są wymagania roślin oraz zachowanie rozsądnej odległości od sprzętów elektronicznych. Sky Planter, pomimo, że został zaprojektowany do użytku w pomieszczeniach, można także wykorzystywać na zewnątrz.

Rośliny, które doskonale nadają się do zasadzenia w tych nietypowych donicach to Anthurium, Areca Palm, Boston Fern, Hedera, Pelargonium, Hoya, Phalenopsis, Syngonium oraz pietruszka, koper włoski i mięta.

Koszt takiej donicy to niestety około 40 dolarów.
Czy pomysł się przyjmie, czy będą dystrybutorzy tego produktu w Polsce to pewnie czas pokaże.
Z pewnością znajdą się zawsze chętni, aby postawić coś na głowie 🙂

Boskke-5

1137

Boskke-10

bokkejpg

Boskke-9

Boskke-7

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl