Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej pary. Krok do przodu, nowy rozdział, przypieczętowanie związku. Dlatego ważne jest, aby ten dzień był pod każdym względem magiczny. Dekoracje z kwiatów sprawią, że nawet nijakie wnętrze nabierze charakteru. Kwiaty to symbol miłości, dlatego towarzyszą zawsze młodej parze podczas zaślubin.

W najnowszym wydaniu dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora zaprezentowano ślubne dekoracje. W dziale Raz, dwa, trzy floryści wykonali różnorodne wiązanki ślubne. Tradycyjne kulki, kwiaty wkomponowane w obręcz, łuki czy krople. Niektóre bukiety są w pastelowych odcieniach inne wręcz kipią kolorami. Każdy jest dopracowany nawet w najdrobniejszym szczególe i pokazany krok po kroku jak go wykonać.

Na kolejnych stronach zostało zamieszczonych dwanaście różnych aranżacji ślubnych. Nie są one pokazane z detalami, jednak na tyle rozbudowane, że każdy z pewnością bez problemu stworzy te elementy, których nie pokazano na zdjęciach. Zaprezentowane ślubne aranżacje są bardzo różnorodne. Niektóre bardzo romantyczne, inne chłodne w barwach. Floryści stworzyli także sezonowe śluby na lato, jesień czy wiosnę. Inspiracji jest bardzo wiele.

W numerze także wywiad z Préyslem Hytychem. Ten florysta z Czech ma bardzo wiele zainteresowań. Jego prace to małe, albo duże, dzieła sztuki. Jego sposób łączenia barw czy materiałów jest na najwyższym poziomie. Zastanawiasz się jakie jest jego ulubione jedzenie w Polsce? Koniecznie zajrzyjcie na strony z wywiadem.

Relacja z Gardenii to kolejny materiał zamieszczony w nowym wydaniu. Ciekawe podsumowanie targów o których jest głośno nie tylko już w Polsce. Tekst autorstwa Agnieszki Mitko-Kominek został poprzeplatany zdjęciami z ciekawymi i inspirującymi pracami.

W stałych działach jeszcze więcej interesujących tematów. W ABC Florysty Agnieszka Mitko-Kominek opisuje Kwiaty cięte. Jest to druga cześć poradnika, gdzie można dowiedzieć się o postępowaniu z najczęściej spotykanymi w sprzedaży kwiatami ciętymi. W dziale Z notatnika botanika autorka Magdalena Mularczyk opisała Eukaliptus. Jak o niego dbać oraz jak wykorzystywać we florystyce. Wiele cennych rad i wskazówek. Andrzej Dąbrowski w Okiem praktyka zaleca, aby Nie otwierać kwiaciarni. Dlaczego? Ciekawy artykuł z wieloma ważnymi informacjami.

Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Numer można kupić w sklepiku internetowym na www.ndio.com.pl oraz w Empikach czy na giełdach florystycznych. Zapraszamy do lektury.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl