Od kiedy w naszym kraju możliwe jest zawarcie małżeństwa poza urzędem stanu cywilnego, przyszli nowożeńcy coraz częściej decydują się na przeprowadzenie całej ceremonii zaślubin w plenerze, jednak w wielu wypadkach dotyczy to tylko przyjęcia weselnego. Dla florysty to trudne zadanie, bo musi konkurować z czymś tak idealnym jak naturalny i malowniczy krajobraz, doskonale utrzymane wnętrza ogrodowe czy dzika przyroda. Jak zorganizować taki ślub?
 
bukiet ślubny
 
W najnowszym numerze dwumiesięcznika florystycznego Nasz Dom i Ogród – Flora wiele propozycji ślubnych. W dziale Raz, dwa, trzy jak zawsze zostały przedstawione propozycje z instrukcją wykonania krok po kroku. Bukiet z płatków chryzantem, bukiet dekoracyjny, bukiet z wykorzystaniem drutu aluminiowego, bukiet kaskadowy czy bukiet z hubą to tylko niektóre propozycje. Modyfikuj, zmieniaj rośliny, to tylko inspiracja, która często jest bazą.

W czasopiśmie zostały również zaprezentowane dwa śluby. Pierwszy z nich jest utrzymany w odcieniach zieleni i bieli. Koła utkane paprociami, eukaliptusem, chrobotkiem. Koła podwieszane pod sufitem, koła na stołach ze storczykiem. Wianki na stołach, a dla gości weselnych malutkie storczyki. W kompozycjach znalazły się również sukulenty i rośliny doniczkowe. Drugi ślub jest utrzymany w odcieniach niebieskiego oraz przeplata się w nim motyw morski. Złote rybki w akwarium, rozgwiazdy, sieci rybackie, muszelki. Może będzie to inspiracja dla Twojej Pary młodej?
 
ślub kwiaty dekoracja sali

ślub kwiaty dekoracja sali
 
W numerze zamieszczone zostały także inspiracje ślubów plenerowych oraz tekst z podpowiedzią o doborze roślin na to ważne wydarzenie organizowane na świeżym powietrzu. Biel? Kolor? Co wybrać? Najważniejsze to słuchać i nie konkurować z przyrodą.

A jak podać obrączki? Teraz trudno sobie wyobrazić ślub bez wymiany obrączek. Tradycja ta sięga czasów antycznych. Nie masz pomysłu na ładną poduszeczkę? Zajrzyj do nowego numeru NDiO-Flora i przyjrzyj się zaprezentowanym tam propozycjom.
 
kwiatowa podkładka na obrączki
 
W numerze także relacje. Targi Special Days, egzaminy w Warszawie, otwarty konkurs dla kwiaciarń. W stałych działach konsultant florystyczny Andrzej Dąbrowski tym razem podpowiada o wyborze lokalizacji. Czy jest to kluczowa decyzja? Koniecznie przeczytajcie. Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Nowy numer można kupić w salonach Empik, InMedio, kioskach Kolportera i Ruchu lub dzwoniąc do Redakcji – tel. 71 344-80-00.
 
NDIO-Flora

 

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl