Od XIX stulecia wiązanka ślubna jest obowiązkowym atrybutem każdej panny młodej. Współczesne bukiety i wiązanki daleko odbiegają od swoich klasycznych pierwowzorów. To już nie tylko zwarta kulka czy naręcze kwiatów, ale często niezwykle precyzyjnie wyplatane konstrukcje, w których kwiaty są jedynie dodatkiem. Dzisiejsze bukiety ślubne wymagają od florystów pomysłowości i fantazji. Mają oni do wyboru wiele sposobów nadania bukietowi charakterystycznej i indywidualnej formy.

torebka-slubna

bukiet-slubny

W nowym numerze dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora wiele pomysłów na bukiety ślubne. Tradycyjnie dział Raz, dwa, trzy to prezentacja kompozycji z instrukcją jak je wykonać. Następnie bogaty materiał z czterema rodzajami ślubnych inspiracji. Berła, kryzy, torebki, kaskada. Co wybierze panna młoda w następnym sezonie? Ponadto stałe działy: Okiem praktyka, Florysta radzi, wydarzenia, kalendarium. A dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Książki, gąbki florystyczne, odżywki, fartuszek itp.

Nowy numer można kupić w salonach Empik, InMedio, kioskach Kolportera i Ruchu lub dzwoniąc do Redakcji – tel. 71 344-80-00.

 

okladka-1_98-gotowa

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl