Niezapomniane pokazy, szkolenia i warsztaty florystyczne,  nowinki z branży artykułów dekoracyjnych i florystyki, nietuzinkowe odmiany kwiatów, piękne ozdoby świąteczne i mnóstwo fachowej wiedzy – wszystko to czekać będzie na uczestników Targów Produktów Świątecznych i Okazjonalnych Special DAYS, które odbędą się w Poznaniu od 22 do 24 lutego 2018 r. Dla pasjonatów florystyki, właścicieli kwiaciarń i galerii homingowych, centrów ogrodniczych oraz sieci DIY to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu spotkań.


Reklama

BILETY: www.specialdays.pl


Czwartek i piątek dla profesjonalistów, sobota dla pasjonatów

Pierwsze dwa dni targów Special Days (czwartek i piątek) przeznaczone są dla profesjonalistów. – W sobotę ekspozycja otwarta będzie dla szerokiej publiczności. Na ten dzień zapraszamy szczególnie pasjonatów florystyki i dekoracji, którzy pragną doskonalić swoje hobbystyczne umiejętności pod okiem doświadczonych mistrzów – zaprasza dyrektor Natalia Tarachowicz. Wizyta na targach Special DAYS to „program obowiązkowy”, dla każdego kto chce być na bieżąco z nowościami we florystyce oraz branży artykułów świątecznych i dekoracyjnych. Sukces edycji 2017 sprawił, że przyszłoroczne targi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony wystawców, którzy przygotują kilkadziesiąt stoisk wypełnionych nowinkami. Cieszy nas, że na ekspozycji swoje najnowsze kolekcje przedstawią czołowe marki, wyznaczające światowe trendy – mówi dyrektor targów Special DAYS Natalia Tarachowicz. W Poznaniu swoje premiery będą miały liczne produkty, które modne będą dopiero w kolejnym sezonie.


Florystyka i dekoracje

Na targach obecna będzie silna reprezentacja producentów i dystrybutorów dekoracji całorocznych i sezonowych. Bliskość Świąt Wielkiej Nocy sprawi, że na wielu stoiskach dominować będzie kolorystyka wiosenna i wielkanocne akcenty, ale wystawcy zaprezentują także trendy na sezon bożonarodzeniowy 2018. Special Days to także okazja do zapoznania się z ciekawą i bogatą ofertę ozdób oraz artykułów okolicznościowych i florystycznych, a także świec i produktów zapachowych. Targi Special DAYS otwierają się w tym roku także szeroko na tematykę dekoracji ślubnych, która będzie istotnym elementem ekspozycji oraz wydarzeń towarzyszących.


Wieczorna gala florystyczna DecoMotion Art

Na to wydarzenie z niecierpliwością czeka cała branża florystyczna. Podobnie jak przed rokiem Wieczór Branżowy targów Special Days i Gardenia będzie miał wyjątkową oprawę. Jego uczestnicy zachwycą się popisem umiejętności najlepszych polskich florystów i dekoratorów w całkowicie nowej, porywającej formie podczas wieczornej gali florystycznej DecoMotion Art. To pierwszy w Polsce show florystyczno-dekoratorski zorganizowany na tak dużą skalę. Romans tańca, baletu, świateł, dekoracji i piękna kwiatów odbywać się będzie na pięciu ruchomych scenach. Ta niesamowita, ruchoma scenografia stanowić będzie kolorowe tło dla kompozycji stworzonych specjalnie na ten wieczór przez Monikę Bębenek, Monikę Kudłacz, Piotra Sekundę, Katarzynę Gretę Szymkowiak oraz Agnieszkę Winnicką. Oczekuje nas inspirujące wydarzenie, która ma pobudzać wyobraźnię. Kup bilet na www.tixer.pl.


Warsztaty i pokazy

Wieczorna gala florystyczna to oczywiście nie jedyny punkt programu Targów Special DAYS. Na zwiedzających czekają porady specjalistów z zakresu prowadzenia własnego biznesu, profesjonalne szkolenia i cieszące się zawsze największym zainteresowaniem warsztaty oraz pokazy florystyczne.


Panel edukacyjny portalu ForumKwiatowe.pl

fot. Fotobueno / Special Days

Cykl prelekcji organizowanych podczas targów Special Days przez portal ForumKwiatowe.pl zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem florystów. Oto tematy tegorocznych seminariów:


Roślinny Vogue – kolekcja zielonych trendów 2018

Scena główna w pawilonie 5, czwartek, 22.02, godz. 11.15

Paprotka od Diora, czy storczyk od Chanel? Ile wspólnego ma szyk wielkich projektantów ze światem roślin? Czerwone dywany na targowisku próżności ale w wersji… naturalnej. Czy to w ogóle możliwe? Zapraszam na dyskusję, która pozwoli na modę i trendy spojrzeć przez zielone okulary. Przedyskutujemy co jest na topie, a co już passé. Będzie o wielkich targach, miniaturowych roślinach, zielonych listach w butelce i… korkach od wina. Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje… pora złamać tę zasadę!

Kamil Grzegorzewski – magister ogrodnictwa Katedry Roślin Ozdobnych SGGW w Warszawie. Uwielbia wiedzieć co w trawie piszczy – stały bywalec ogrodniczych i florystycznych imprez branżowych. Redaktor działu “Rośliny” na portalu ForumKwiatowe.pl


Zielone jest trendy, czyli jak rośliny udomowiły człowieka

Scena główna w pawilonie 5, czwartek, 22.02, godz. 12.00

Czy wyobrażacie sobie świat bez roślin? Jeśli wasza odpowiedź brzmi „nie” to dobrze trafiliście. Zapraszam na krótką opowieść o tym jak rośliny zmieniają nasze życie. Przedstawię gatunki roślin, które warto mieć w swoim (nie tylko domowym) zaciszu oraz takie, które nadają się na wycieczki, nawet te w kosmos. Gatunki, które nazywam „zielonym środkiem na dobry sen i samopoczucie”. Co więcej będą to rośliny, które mają małe wymagania wodne oraz takie, które nie wymagają nadmiernej pielęgnacji. Przybliżę także bardzo modne ostatnio zagadnienie jakim jest fitoremediacja… Jesteście ciekawi? Zapraszam!

Paulina Świderskaogrodniczka od urodzenia i z wykształcenia. Aktualnie doktorantka w Katedrze Roślin Warzywnych i Leczniczych na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu na SGGW. Redaktor – Szef działu “Rośliny” na portalu ForumKwiatowe.pl


Live in colour – aranżacje w trendowych wnętrzach

Scena główna w pawilonie 5, czwartek, 22.02, godz. 15.00

Seminarium niemające nic wspólnego z typowym wykładem akademickim “ex cathedra”, to raczej spotkanie, dynamiczna prezentacja połączona z mocno handlowym zacięciem. Pokażemy, że nasze surowe betonowe wnętrza też potrzebują odpowiedniego towarzystwa. Dlatego zaprezentujemy wyszukaną ceramikę i inne ciekawe artykuły dekoracyjne, również te z recyklingu. Pojawią się liście, kaktusy, oryginalne formy i obiekty wystawiennicze. A naszą “kropką nad i..” będą wyjątkowe aranżacje florystyczne. A co z kolorem? Co naszym zdaniem będzie modne? Serdecznie zapraszamy na godzinę 15.00 😉

Marcin Dudaz wykształcenia projektant, wystawiennik, florysta. Studiował na kierunku Architektura Wnętrz w Łodzi. Obecnie studiuje na kierunku “PRODUCT DESIGN” w School of Form. Manager i Trendsetter w firmie Prestige- Kwiaty. Redaktor – Szef działu “Deco” na portalu ForumKwiatowe.pl


Nowości na kwiatowym rynku

Scena główna w pawilonie 5, czwartek, 22.02, godz. 15.45

Czy znacie najnowsze odmiany gerbery? Chcielibyście zobaczyć je na żywo? Wystarczy przyjść i zobaczyć prezentację Rafała Kawałko, który zaprezentuje swoje pomysły na aranżacje florystyczne z gerberą. To jednak nie wszystko. Podczas prelekcje odbędzie się mini-pokaz mody użytkowej. Zobaczycie jak może wyglądać ciekawie zaprojektowana odzież robocza do pracy w kwiaciarni. Musicie tam być, żeby zobaczyć to na żywo!

Rafał Kawałkoabsolwent Kwitnących Horyzontów, dyplomowany mistrz florystyki, wykładowca i właściciel pracowni florystycznej Natura Po Kawałku. Jest także autorem tekstów dla portalu ForumKwiatowe.pl


Florystyka ślubna 360 stopni

Podczas swojego pokazu Agnieszka Winnicka (Welcom to the Jungle) i Anita Kociubińska(OZ Export) przekonywać będą, że kwiaty na ślubie to znacznie więcej niż tylko tradycyjna wiązanka panny młodej. Uczestnicy tego wydarzenia dowiedzą się, jak pięknie i kreatywnie za pomocą elementów florystycznych udekorować całą przestrzeń uroczystości ślubnej i weselnej. Gwiazda pokazu – Agnieszka Winnicka – to utalentowana dekoratorka ślubna i eventowa. Tworzyła dekoracje m.in. w Abu Dhabi, Rzymie, Hollywood, na Malcie i w Maroku w wielu najbardziej prestiżowych obiektach, jak: Emirates Palace, Palace de Namaskar, barrakka Gardens, four seasons hotel.

Scena główna w pawilonie 5, czwartek, 22.02


„W malinowym chruśniaku…”, czyli ślub w plenerze

Euroflorist i Oasis Floral Products zapraszają wszystkich uczestników targów Special Days na wyjątkowy pokaz florystyki ślubnej i inspirującą podróż po świecie najnowszych ślubnych trendów. Bukiety ślubne, dekoracje plenerowe i modna kwiatowa biżuteria to tylko część spośród kompozycji, które zaproponują na scenie niebywale uzdolnieni Mistrzowie Florystyki – Małgorzata Ziemecka-Wardęga i Hubert Lamański. Pokażą oni skąd czerpać kwiatowe inspiracje i jakich produktów używać. A wszystko po to, aby każda przygotowywana przez Was kwiatowa oprawa ślubu zyskała niepowtarzalny i magiczny charakter.

Scena główna w pawilonie 5, czwartek, 22.02


Bukiety ślubne

Floral art, różnorodne, piękne i czasem zaskakujące bukiety ślubne to temat główny pokazu uczniów i absolwentów szkoły florystycznej Kwitnące Horyzonty pod kierunkiem Moniki Bebęnek – florystycznej mistrzyni i międzynarodowej sędzi sztuki florystycznej, od zawsze niepokornej, poszukującej nieustannie innowacyjnych rozwiązań, w swej pracy ceniącej kontakt z połączenia wyjątkowego materiału roślinnego i ludzkich emocji.

Scena główna w pawilonie 5, czwartek, 22.02


Plastiflora Spring Summer Trends Show

Plastiflora Spring Summer Trends Show to magia najnowszych kolekcji i trendów, oprawiona w talent trzech Mistrzów florystyki (Anna Korzeniewska, Małgorzata Stankiewicz-Maślanka, Maciej Krzus). Wstążki misternie tkane na krosnach otulą bukiety, papiery ozdobne z nowymi motywami udekorują prezenty, a fantazja prowadzących zapewni naszym materiałom idealne kwiatowe towarzystwo. Prezentowane prace będą  połączeniem modnych akcentów dekoracyjnych i solidnego fundamentu wiedzy praktycznej. Wszyscy miłośnicy świata kwiatów będą mogli nacieszyć oczy różnorodnością stylistyki i charakteru kompozycji. Każdy z bohaterów pokazu posiada wieloletnie doświadczenie związane z prowadzeniem własnej działalności, które umiejętnie łączy z podążaniem za nowymi branżowymi tendencjami.

Scena główna w pawilonie 5, piątek, 23.02.


Flower’s Loft

Pokaz florystyczny Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej.

Współczesne trendy wnętrzarskie stawiają bardzo mocno na stylizacje wnętrz. Po okresie mocnego zauroczenia  stylem BOHO coraz częściej w sztuce florystycznej inspirują nas inne style, jak Vintage, Glamour, styl skandynawski lub loftowy. Ten ostatni będzie osią przewodnią pokazu florystycznego Szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej podczas targów Special Days 2018.  Nazwa stylu wynika z dominujących charakterystycznych elementów. W tym wypadku są to stare rzeczy w nowej odsłonie. Dostęp do różnorodnych materiałów wyszukanych często na targach staroci lub wręcz na złomowisku, daje mnóstwo możliwości. Dziś liczy się indywidualność.  Może to być stara walizka przerobiona na stoliczek i obsadzona wiosennymi kwiatami albo szpule do kabli w kwiatowym wydaniu…albo puszki…albo… możliwości jest nieskończenie wiele. Pozwólcie się Państwo zaskoczyć nowymi  designerskimi pomysłami. Zapraszamy!

Scena główna w pawilonie 5, piątek, 23.02


Warsztaty z wikliną pod okiem mistrza

Zainspiruj się wikliną i odkryj jej siłę wyrazu i możliwości! Wszystkich florystów chcących zdobyć nowe umiejętności i poszukujących kreatywnych pomysłów zapraszamy podczas Targów Special Days w Poznaniu do udziału w „Warsztatach z wikliną”. Podczas spotkania nauczymy się wyplatać formy wiklinowe splotem motanym-harmonijnym „nasermatycznym” oraz wzory koszy skandynawskich. Warsztaty poprowadzi Rafał Górczyński, mistrz w zawodzie koszykarz-plecionkarz, który wikliniarstwem i plecionkarstwem zajmuje się już od ponad 20 lat. Prowadzi firmę plecionkarską R.G „Polska Wiklina” a jako nauczyciel w Zespole Szkół w Jaworze wspiera i rozwija umiejętności zawodowe słuchaczy na kierunku koszykarz-plecionkarz. W latach 2006-2010 był Prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy. Rafał Górczyński jest zdobywcą wielu nagród w prestiżowych konkursach, m.in. zajął I miejsce w kategorii „Meble” w Międzynarodowym Konkursie Plecionkarskim podczas Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu 2011.

Pawilon 14, piątek, 23.02.


Warsztaty florystyczne DEKORACJE KOMUNIJNE

Znasz już techniki układania kwiatów? A może jesteś nowicjuszem i masz świadomość, że w kilka godzin nie nauczysz się sztuki florystycznej? Weź udział w warsztatach, a pomożemy Ci stać się bardziej przedsiębiorczym florystą.

Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa, Oddział Poznański (SITO) ma przyjemność zaprosić Państwa na Warsztaty Florystyczne DEKORACJE KOMUNIJNE, które będą towarzyszyć Konkursowi dla Kwiaciarń 2018 podczas Targów Special Days. Na warsztatach będą wykonywane wianki komunijne, przypinki kwiatowe oraz korsarze i dekoracje włosów z materiałów odpowiednio dobranych do określonego stylu.

Warsztaty poprowadzi Piotr Marzec – mistrz florystyki i wykładowca, egzaminator i przewodniczący komisji egzaminacyjnej w Lubelskiej Izbie Rzemieślniczej, laureat i finalista wielu konkursów florystycznych, autor wielu wystaw i pokazów w kraju i za granicą, m.in. na Ukrainie, Rumuni i we Włoszech, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, autor książki “Florystyka w protokole dyplomatycznym”.

Pawilon 14, czwartek, 22.02, 11.00-15.00


Weź udział w konkursie dla kwiaciarń

Stowarzyszenie Naukowo–Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie serdecznie zapraszają do udziału w Otwartym Konkursie Dla Kwiaciarń, który odbędzie się w dniach 22-24 lutego 2018 roku w ramach Targów Special Days w pawilonie 5 sektor G. Tegorocznym tematem prac konkursowych jest bukiet dla kobiety oraz kompozycja na 100 Rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Zgłoszenia udziału w konkursie można przesyłać do dnia 12 lutego 2018 roku. Ogłoszenie wyników Otwartego Konkursu dla Kwiaciarń odbędzie się w dniu 23 lutego 2018 roku (piątek) o godzinie 10.00 na scenie głównej w pawilonie 5 sektor G.


Odrobinę miłości na wiosnę

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na Pokaz Florystyczny Odrobinę miłości na wiosnę. Przepiękne aranżacje w tworzeniu oryginalnych bukietów ślubnych przygotuje znany w Polsce i za granicą Mistrz Florystyki PIOTR MARZEC. Będzie to autorski pokaz, podczas którego prezentowane prace będą odzwierciedleniem subiektywnego podejścia do bukietu ślubnego, jak również pokazania indywidualnego spojrzenia na pannę młodą. Tworzone bukiety ukażą indywidualne dopasowanie kolorem i kształtem kwiatów do stylizacji ślubnej. Pozwolą także zapoznać się z zastosowanymi materiałami i konstrukcjami, nietypowym zestawieniem roślin i materiałów dekoracyjnych, a przede wszystkim dużymi umiejętnościami, doświadczeniem oraz profesjonalizmem Piotra Marca. Różnorodność kompozycji, nowoczesne i tradycyjne aranżacje Mistrza zaciekawią oraz zainspirują niejednego widza, zarówno profesjonalnego florystę, jak i miłośnika kwiatów, czy przyszłe panny młode. Pokaz florystyczny jest adresowany do osób zajmujących się zawodowo florystyką oraz wszystkich miłośników aranżacji kwiatowych. Stanowią niecodzienną okazję do zapoznania się z najnowszymi tendencjami florystyki ślubnej obowiązującymi na świecie, które zadowolą zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych Polaków.

scena główna w pawilonie 5, piątek, 23.02.


Ślubne trendy – seminar class

Podczas targów Special Days 2018 Piotr Sekunda przygotuje ślubne inspiracje na zbliżający się sezon. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak tworzyć m.in: bukiety ślubne oraz biżuterię, aranżacje kwiatowe, a także dekoracje kościoła i auta, jak prawidłowo pracować z sezonowym materiałem i efektywnie wykorzystać własną pracę w kwiaciarni, czy nadal będzie królował styl Boho czy czas już szukać jego następcy oraz czy na pewno potrzeba dużej ilości kwiatów, żeby stworzyć interesujące ślubne rozwiązania? Organizatorzy przygotują zjawiskowe pomysły, nowe udoskonalenia a przede wszystkich zaprezentują, jak zgodnie z najnowszymi trendami i florystycznym rzemiosłem przygotować kompozycje dla Państwa Młodych. Hasło przewodnie szkolenia: w prostocie tkwi wyjątkowy potencjał biznesowy… i nowe możliwości. Spotkanie ma być inspiracją do tworzenia nowoczesnych i pełnych energii kompozycji ślubnych w cenach dostosowanych do możliwości klientów.

Pawilon 15, sobota 24.02.


FLORdesign

Chcesz wyróżnić wnętrze swojego domu? A może szukasz elementów, które ocieplą klimat w twoim pomieszczeniu? Umiejętnie zastosowane florystyczne elementy i dodatki potrafią zdziałać dekoratorskie cuda. Zapraszamy na wyjątkowy pokaz Polskiej Szkoły Florystycznej, który odkryje wszystkie możliwości wykorzystania kwiatów w urządzaniu wnętrz.

Scena główna w pawilonie 5, sobota, 24.02


Więcej informacji: www.specialdays.pl

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl